http://suomenlatu.fi/?S032404
PS. Kannattaa vilkaista samalla Ladun Geokätköily-sivun etusivu - kuka se siellä mönkii ylös kuopasta.
Pitäiskö aiheesta järjestää oma kilpailunsa - kuka arvaa oikein?Minneli kirjoitti: PS. Kannattaa vilkaista samalla Ladun Geokätköily-sivun etusivu - kuka se siellä mönkii ylös kuopasta.
Kiva oli muuten itse kätkökin!Mur_meli kirjoitti:Pitäiskö aiheesta järjestää oma kilpailunsa - kuka arvaa oikein?
Uups - yritinpä töissä kurkistaa sieltä Tosiharrastajan geokätköilyvinkkejä, vaan enpä päässyt. Access blocked: Pornography.Minneli kirjoitti:
PS. Kannattaa vilkaista samalla Ladun Geokätköily-sivun etusivu
Täh? Täällä kotikonttorissa Tosiharrastajan geokätköilyvinkit vievät tänne: http://personal.inet.fi/hima/pekkar/qu1d kirjoitti:Uups - yritinpä töissä kurkistaa sieltä Tosiharrastajan geokätköilyvinkkejä, vaan enpä päässyt. Access blocked: Pornography.Minneli kirjoitti: PS. Kannattaa vilkaista samalla Ladun Geokätköily-sivun etusivu
![]()
![]()
Niin minullakin kotona.Minneli kirjoitti:Täh? Täällä kotikonttorissa Tosiharrastajan geokätköilyvinkit vievät tänne: http://personal.inet.fi/hima/pekkar/qu1d kirjoitti:Uups - yritinpä töissä kurkistaa sieltä Tosiharrastajan geokätköilyvinkkejä, vaan enpä päässyt. Access blocked: Pornography.Minneli kirjoitti: PS. Kannattaa vilkaista samalla Ladun Geokätköily-sivun etusivu
![]()
![]()
Niinpä on.Minneli kirjoitti: Sun työnantajalla on aika erikoinen käsitys pornosta...
Voin lainata muutaman, minulla on vielä tilaa. Vaihtoehtoisesti voisi tietysti tehdä pienen kierroksen?Minneli kirjoitti: (Nonni, ja tähän merkittävään viestiin hukkaantui sitten viimeinen puheenvuoroni vähään aikaan. Muistattehan Minneli-säännön:
viestien määrä ei saa ylittää löytöjen määrää, muuten on harrastettu liian paljon leukojen louskutusta ja liian vähän sitä itseään.)
Garmin Oittaa on näköjään julkaistu ja löydettykin jo eilen - tosin tämän sivuston listauksessa se näkyy jostakin syystä nimellä Suomen Latu Oittaa.aku506 kirjoitti:Kätköjä ei ole vielä julkaistu, mutta nimet ja sijainnit kunnan tarkkuudella on jo näkyvillä. Eikun kaikki FBA jahtaajat töihin! No kätköt ovat seuraavat:
Garmin Oittaa
On aika outoa, jos Geocaching.comin sivuilla kätkön nimessä saa olla kaupallisen tuotteen nimi, mutta Geocache.finin sivuilla ei. Jenkkisivujen nimet ovat kuitenkin ne viralliset, eikä täällä käsittääkseni voi olla valtuuksia paikallisten nimiversioiden luomiseen. Veikkaisin syyksi pikemminkin jotain julkaisemiseen liittyvää viime hetken nimimuutosta tms. hässäkkää, mutta aika jännä ilmiö tuo on silti.rauski kirjoitti:Eiköhän tuo liene mainostamisen takia muutettu.
Tai ehkä kätkö oli julkaisun aikaan se, mikä geocache.fi:ssä nyt näkyy, ja nimi on muutettu gc.comiin jälkeenpäin.Minneli kirjoitti:On aika outoa, jos Geocaching.comin sivuilla kätkön nimessä saa olla kaupallisen tuotteen nimi, mutta Geocache.finin sivuilla ei. Jenkkisivujen nimet ovat kuitenkin ne viralliset, eikä täällä käsittääkseni voi olla valtuuksia paikallisten nimiversioiden luomiseen. Veikkaisin syyksi pikemminkin jotain julkaisemiseen liittyvää viime hetken nimimuutosta tms. hässäkkää, mutta aika jännä ilmiö tuo on silti.rauski kirjoitti:Eiköhän tuo liene mainostamisen takia muutettu.
Näyttäisi siltä että sekä kätkön nimeä että kuvausta on muutettu julkaisun jälkeen, google kun löytää seuraavanlaisen sivun.Stone'5 kirjoitti:Tai ehkä kätkö oli julkaisun aikaan se, mikä geocache.fi:ssä nyt näkyy, ja nimi on muutettu gc.comiin jälkeenpäin.Minneli kirjoitti:On aika outoa, jos Geocaching.comin sivuilla kätkön nimessä saa olla kaupallisen tuotteen nimi, mutta Geocache.finin sivuilla ei. Jenkkisivujen nimet ovat kuitenkin ne viralliset, eikä täällä käsittääkseni voi olla valtuuksia paikallisten nimiversioiden luomiseen. Veikkaisin syyksi pikemminkin jotain julkaisemiseen liittyvää viime hetken nimimuutosta tms. hässäkkää, mutta aika jännä ilmiö tuo on silti.rauski kirjoitti:Eiköhän tuo liene mainostamisen takia muutettu.