Kirjaudu:Muista minutSalasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Kerava983.18292.9141
2.Järvenpää812.02752.1113
3.Turku5481.78853.1183
4.Raisio841.67803.4848
5.Vantaa3921.63091.9977
6.Kauniainen81.33330.9408
7.Helsinki8891.24241.5377
8.Tampere6620.96013.1562
9.Espoo5070.95992.0918
10.Riihimäki820.65302.8740
11.Kaarina1040.57933.4193
12.Imatra1060.55423.6737
13.Pirkkala530.50913.2587
14.Lahti2420.46762.0983
15.Tuusula1040.46122.8496
16.Hyvinkää1290.38302.8674
17.Vaasa1810.31472.7803
18.Kempele330.29902.1510
19.Nokia990.28473.1959
20.Lieto790.26114.4615
21.Jyväskylä3720.25372.9007
22.Akaa290.25292.0410
23.Nurmijärvi820.22332.0950
24.Lempäälä650.21183.2718
25.Muurame380.19584.1291
26.Paimio430.17754.2058
27.Kangasala1100.16933.8922
28.Valkeakoski560.15042.7324
29.Kotka1360.14322.4842
30.Rusko180.14073.1115
31.Aura130.13603.3740
32.Vihti710.12522.5623
33.Janakkala730.12464.3770
34.Rauma1330.11983.3463
35.Lohja1240.11172.6569
36.Seinäjoki1560.10622.7683
37.Maarianhamina20.09640.1801
38.Oulu3730.09611.9911
39.Pori1970.09552.3297
40.Masku240.09452.5526
41.Harjavalta120.09391.5892
42.Kirkkonummi950.09352.6325
43.Hämeenlinna1900.09192.8697
44.Siilinjärvi460.09062.2075
45.Nousiainen180.09023.7399
46.Ulvila380.08992.7755
47.Pietarsaari350.08831.7797
48.Lappeenranta1530.08712.1339
49.Naantali550.08622.9846
50.Joensuu2130.07742.9433
51.Hausjärvi280.07743.2103
52.Forssa190.07501.0658
53.Ilmajoki430.07423.6878
54.Kärkölä190.07333.8681
55.Kouvola2060.07142.3297
56.Kuopio2640.07062.3215
57.Laukaa580.07023.2562
58.Mänttä-Vilppula460.07003.9580
59.Orimattila430.06972.9011
60.Ylivieska390.06802.8206
61.Salo1440.06642.6302
62.Jokioinen120.06602.0822
63.Ylöjärvi850.06422.8457
64.Mäntsälä380.06371.9530
65.Heinola520.06202.5314
66.Varkaus320.06101.3831
67.Siuntio160.06012.7022
68.Hollola430.05911.7978
69.Askola120.05502.5120
70.Nakkila100.05411.7367
71.Kokkola1470.05383.2120
72.Pornainen80.05331.5959
73.Pyhäranta150.05146.6845
74.Karkkila130.05091.4259
75.Laihia250.04923.2446
76.Hattula200.04682.0910
77.Sipoo320.04581.7882
78.Vesilahti160.04523.7392
79.Hamina510.04412.3649
80.Äänekoski500.04392.4574
81.Nivala230.04282.0911
82.Lapinlahti290.04073.8456
83.Kajaani900.03982.3615
84.Hämeenkyrö200.03961.9342
85.Jämsä720.03953.1185
86.Kontiolahti400.03882.9568
87.Kaustinen140.03883.2400
88.Loimaa330.03871.9338
89.Eura230.03651.8341
90.Pyhtää270.03635.2539
91.Kemi270.03611.1920
92.Teuva200.03603.3102
93.Lapua260.03461.8249
94.Lumijoki100.03445.1440
95.Kannus160.03402.7831
96.Liminka220.03382.5363
97.Iitti230.03363.2472
98.Mynämäki180.03362.2352
99.Oulainen200.03352.4876
100.Mikkeli1080.03341.9826
101.Porvoo700.03271.4486
102.Iisalmi280.03211.2562
103.Alavieska80.03162.8881
104.Kankaanpää220.03121.7885
105.Pälkäne230.03113.2843
106.Vimpeli100.03043.0441
107.Hanko240.03002.4837
108.Sastamala450.02941.7468
109.Kauhajoki360.02742.5059
110.Säkylä140.02651.8387
111.Raahe480.02541.8610
112.Urjala120.02372.2206
113.Eurajoki350.02333.8139
114.Pöytyä180.02332.1505
115.Keuruu330.02313.0367
116.Haapavesi250.02303.3431
117.Veteli120.02303.4345
118.Haapajärvi180.02282.3130
119.Kaskinen40.02282.7155
120.Ruokolahti270.02274.7277
121.Muhos180.02262.0501
122.Tammela160.02242.4158
123.Tyrnävä110.02221.7751
124.Laitila120.02201.4184
125.Kauhava290.02181.6370
126.Uurainen80.02152.3959
127.Loppi140.02131.7176
128.Hankasalmi140.02042.5390
129.Asikkala150.01991.7489
130.Rautjärvi80.01991.9569
131.Joroinen140.01972.5688
132.Isokyrö70.01961.4017
133.Savonlinna690.01921.8649
134.Liperi220.01891.8239
135.Outokumpu110.01881.4579
136.Kokemäki100.01881.2315
137.Sievi150.01872.8297
138.Kruunupyy140.01862.0864
139.Tornio250.01851.1132
140.Virrat240.01853.1438
141.Huittinen100.01850.9323
142.Taipalsaari140.01842.8536
143.Kurikka320.01831.3923
144.Pomarkku60.01812.3885
145.Ikaalinen150.01782.0232
146.Merijärvi40.01733.3670
147.Oripää20.01701.4306
148.Orivesi160.01671.6665
149.Petäjävesi80.01612.0523
150.Koski Tl30.01561.2175
151.Evijärvi60.01542.1575
152.Inkoo140.01472.5112
153.Kalajoki350.01462.8000
154.Uusikaupunki280.01451.7680
155.Keminmaa90.01391.0383
156.Humppila20.01350.7868
157.Pedersören kunta110.01331.0051
158.Sauvo40.01331.3214
159.Alavus150.01301.1827
160.Pieksämäki230.01251.1354
161.Rovaniemi990.01231.6680
162.Padasjoki90.01232.5736
163.Toivakka50.01212.1151
164.Reisjärvi60.01192.0027
165.Lapinjärvi40.01181.3685
166.Halsua50.01173.7147
167.Rääkkylä80.01142.9963
168.Ypäjä20.01090.7669
169.Virolahti60.01071.6992
170.Leppävirta160.01051.4909
171.Saarijärvi150.01051.4012
172.Vesanto60.01052.4702
173.Alajärvi110.01041.0370
174.Suonenjoki90.01041.1844
175.Kuortane50.01031.2497
176.Siikainen50.01023.0102
177.Marttila20.01020.9833
178.Mäntyharju120.00991.8425
179.Vehmaa20.00990.8197
180.Myrskylä20.00970.9921
181.Karvia50.00961.8369
182.Ruovesi90.00951.7592
183.Taivassalo20.00921.1744
184.Vöyri110.00902.4586
185.Honkajoki30.00901.5560
186.Savitaipale60.00871.4966
187.Soini50.00872.0358
188.Kärsämäki60.00862.0216
189.Somero60.00860.6341
190.Loviisa150.00840.9554
191.Mustasaari260.00821.4337
192.Luumäki70.00811.3553
193.Merikarvia100.00802.9070
194.Tohmajärvi70.00781.3600
195.Raasepori180.00760.6221
196.Kaavi60.00761.7356
197.Lappajärvi40.00761.1367
198.Lemi20.00760.6551
199.Nurmes140.00751.6166
200.Hartola50.00741.4476
201.Polvijärvi70.00731.4517
202.Juupajoki20.00730.9259
203.Valtimo60.00722.3981
204.Kristiinankaupunki120.00711.6538
205.Ähtäri60.00660.9077
206.Vieremä60.00621.4822
207.Siikajoki100.00611.7283
208.Parkano50.00550.7022
209.Kannonkoski30.00551.8680
210.Punkalaidun20.00550.5984
211.Lestijärvi30.00543.4169
212.Ii150.00531.6340
213.Kangasniemi70.00531.1494
214.Parikkala40.00530.6692
215.Rautalampi40.00521.1360
216.Vaala90.00512.6110
217.Uusikaarlepyy80.00481.0745
218.Joutsa50.00470.9796
219.Pyhäntä40.00472.3909
220.Kitee80.00460.6669
221.Juva60.00450.8440
222.Pertunmaa20.00441.0111
223.Pielavesi60.00431.1455
224.Puumala50.00401.8990
225.Hirvensalmi30.00401.2136
226.Kinnula20.00401.0875
227.Lieksa160.00391.2403
228.Kustavi30.00393.3408
229.Sulkava30.00390.9940
230.Heinävesi50.00381.2379
231.Sotkamo110.00371.0274
232.Kuusamo210.00361.2515
233.Parainen200.00361.2967
234.Kiuruvesi50.00350.5332
235.Paltamo40.00351.0078
236.Luoto30.00350.6421
237.Kivijärvi20.00331.4620
238.Ilomantsi100.00321.6510
239.Juuka60.00321.0457
240.Sysmä30.00320.6714
241.Toholampi20.00320.5682
242.Luhanka10.00321.2034
243.Maalahti60.00311.0762
244.Viitasaari50.00310.6861
245.Karstula30.00310.6515
246.Taivalkoski80.00301.7656
247.Pudasjärvi170.00291.8797
248.Konnevesi20.00290.6698
249.Puolanka70.00272.2075
250.Pyhäjärvi40.00270.6577
251.Multia20.00261.0235
252.Sonkajärvi40.00250.8485
253.Enonkoski10.00240.6042
254.Utajärvi40.00231.3158
255.Miehikkälä10.00230.4371
256.Siikalatva50.00220.7831
257.Närpiö50.00210.5263
258.Kuhmoinen20.00210.7602
259.Hyrynsalmi30.00201.0493
260.Tervo10.00200.5711
261.Kemiönsaari50.00180.6875
262.Hailuoto20.00181.9550
263.Pihtipudas20.00160.4282
264.Kuhmo80.00150.8173
265.Kolari40.00151.0312
266.Muonio30.00151.2717
267.Isojoki10.00150.4093
268.Sodankylä170.00141.9166
269.Suomussalmi80.00140.8503
270.Ylitornio30.00140.6192
271.Tuusniemi10.00140.3489
272.Tervola20.00130.5780
273.Perho10.00130.3312
274.Pello20.00110.4894
275.Ristijärvi10.00110.6460
276.Rantasalmi10.00110.2417
277.Salla60.00101.3999
278.Saltvik10.00090.5698
279.Korsnäs10.00070.4488
280.Pyhäjoki10.00070.2976
281.Kittilä50.00060.8258
282.Posio20.00060.5000
283.Brändö10.00061.9493
284.Enontekiö40.00052.0931
285.Kemijärvi20.00050.2317
286.Kökar10.00053.8168
287.Pelkosenniemi10.00050.9560
288.Inari70.00041.0176
289.Ranua10.00030.2258
290.Savukoski10.00020.8313
291.Utsjoki10.00020.7547
292.Eckerö00.00000.0000
293.Finström00.00000.0000
294.Föglö00.00000.0000
295.Geta00.00000.0000
296.Hammarland00.00000.0000
297.Jomala00.00000.0000
298.Jämijärvi00.00000.0000
299.Karijoki00.00000.0000
300.Keitele00.00000.0000
301.Kihniö00.00000.0000
302.Kumlinge00.00000.0000
303.Kyyjärvi00.00000.0000
304.Lemland00.00000.0000
305.Lumparland00.00000.0000
306.Pukkila00.00000.0000
307.Rautavaara00.00000.0000
308.Simo00.00000.0000
309.Sottunga00.00000.0000
310.Sund00.00000.0000
311.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto, joka on lisensoinut kätködatan käyttöön Groundspeak Inc.:ltä (geocaching.com)
Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (27.7.2017)
Use of Geocaching.com data is subject to the Geocaching.com. Terms of Use Agreement
Yhteydenotot     Rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.
Rendered from memory 21.04.2018 10:53:11 , generating time 1.254 sec.kalatirppa