Kirjaudu:Muista minutSalasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Kerava973.15042.8843
2.Järvenpää812.02752.1113
3.Turku5421.76893.0841
4.Raisio841.67803.4848
5.Vantaa3911.62671.9926
6.Kauniainen81.33330.9408
7.Helsinki8851.23681.5308
8.Tampere6620.96013.1562
9.Espoo5040.95432.0794
10.Riihimäki820.65302.8740
11.Kaarina1040.57933.4193
12.Imatra1060.55423.6737
13.Pirkkala530.50913.2587
14.Lahti2410.46572.0896
15.Tuusula1040.46122.8496
16.Hyvinkää1280.38012.8451
17.Vaasa1800.31302.7650
18.Kempele330.29902.1510
19.Nokia970.27893.1314
20.Lieto780.25774.4050
21.Jyväskylä3730.25442.9085
22.Akaa290.25292.0410
23.Nurmijärvi820.22332.0950
24.Lempäälä650.21183.2718
25.Muurame380.19584.1291
26.Paimio420.17344.1080
27.Kangasala1110.17083.9275
28.Valkeakoski560.15042.7324
29.Aura140.14653.6335
30.Kotka1340.14112.4477
31.Rusko180.14073.1115
32.Janakkala740.12634.4370
33.Vihti710.12522.5623
34.Rauma1310.11803.2960
35.Lohja1230.11082.6355
36.Seinäjoki1560.10622.7683
37.Maarianhamina20.09640.1801
38.Oulu3720.09591.9858
39.Pori1970.09552.3297
40.Harjavalta120.09391.5892
41.Kirkkonummi940.09252.6047
42.Hämeenlinna1890.09142.8546
43.Siilinjärvi460.09062.2075
44.Nousiainen180.09023.7399
45.Pietarsaari350.08831.7797
46.Lappeenranta1530.08712.1339
47.Masku220.08662.3399
48.Naantali550.08622.9846
49.Ulvila360.08522.6295
50.Hausjärvi280.07743.2103
51.Joensuu2120.07712.9295
52.Forssa190.07501.0658
53.Ilmajoki430.07423.6878
54.Kärkölä190.07333.8681
55.Kouvola2060.07142.3297
56.Kuopio2630.07042.3127
57.Laukaa580.07023.2562
58.Mänttä-Vilppula460.07003.9580
59.Orimattila430.06972.9011
60.Ylivieska390.06802.8206
61.Salo1440.06642.6302
62.Ylöjärvi860.06492.8791
63.Mäntsälä380.06371.9530
64.Heinola520.06202.5314
65.Jokioinen110.06051.9087
66.Hollola430.05911.7978
67.Varkaus310.05911.3398
68.Siuntio150.05642.5334
69.Askola120.05502.5120
70.Nakkila100.05411.7367
71.Kokkola1460.05353.1901
72.Pyhäranta150.05146.6845
73.Karkkila130.05091.4259
74.Laihia240.04723.1149
75.Hattula200.04682.0910
76.Sipoo320.04581.7882
77.Vesilahti160.04523.7392
78.Hamina510.04412.3649
79.Äänekoski500.04392.4574
80.Nivala230.04282.0911
81.Lapinlahti290.04073.8456
82.Pornainen60.04001.1969
83.Hämeenkyrö200.03961.9342
84.Jämsä720.03953.1185
85.Kajaani890.03932.3352
86.Kontiolahti400.03882.9568
87.Kaustinen140.03883.2400
88.Loimaa320.03761.8752
89.Eura230.03651.8341
90.Pyhtää270.03635.2539
91.Kemi270.03611.1920
92.Teuva200.03603.3102
93.Lapua260.03461.8249
94.Lumijoki100.03445.1440
95.Kannus160.03402.7831
96.Liminka220.03382.5363
97.Mynämäki180.03362.2352
98.Oulainen200.03352.4876
99.Mikkeli1080.03341.9826
100.Porvoo690.03231.4279
101.Iisalmi280.03211.2562
102.Iitti220.03213.1060
103.Alavieska80.03162.8881
104.Pälkäne230.03113.2843
105.Vimpeli100.03043.0441
106.Sastamala460.03001.7856
107.Hanko240.03002.4837
108.Kankaanpää200.02841.6259
109.Kauhajoki360.02742.5059
110.Säkylä140.02651.8387
111.Raahe480.02541.8610
112.Urjala120.02372.2206
113.Pöytyä180.02332.1505
114.Keuruu330.02313.0367
115.Haapavesi250.02303.3431
116.Veteli120.02303.4345
117.Haapajärvi180.02282.3130
118.Kaskinen40.02282.7155
119.Ruokolahti270.02274.7277
120.Eurajoki340.02263.7049
121.Muhos180.02262.0501
122.Tammela160.02242.4158
123.Tyrnävä110.02221.7751
124.Laitila120.02201.4184
125.Kauhava290.02181.6370
126.Uurainen80.02152.3959
127.Asikkala150.01991.7489
128.Rautjärvi80.01991.9569
129.Loppi130.01981.5949
130.Joroinen140.01972.5688
131.Isokyrö70.01961.4017
132.Savonlinna700.01951.8919
133.Hankasalmi130.01892.3576
134.Outokumpu110.01881.4579
135.Kokemäki100.01881.2315
136.Sievi150.01872.8297
137.Kruunupyy140.01862.0864
138.Tornio250.01851.1132
139.Virrat240.01853.1438
140.Huittinen100.01850.9323
141.Kurikka320.01831.3923
142.Pomarkku60.01812.3885
143.Ikaalinen150.01782.0232
144.Merijärvi40.01733.3670
145.Liperi200.01721.6581
146.Taipalsaari130.01712.6498
147.Oripää20.01701.4306
148.Orivesi160.01671.6665
149.Petäjävesi80.01612.0523
150.Koski Tl30.01561.2175
151.Evijärvi60.01542.1575
152.Inkoo140.01472.5112
153.Kalajoki340.01422.7200
154.Uusikaupunki270.01401.7049
155.Keminmaa90.01391.0383
156.Humppila20.01350.7868
157.Pedersören kunta110.01331.0051
158.Sauvo40.01331.3214
159.Alavus150.01301.1827
160.Pieksämäki230.01251.1354
161.Padasjoki90.01232.5736
162.Rovaniemi970.01211.6343
163.Toivakka50.01212.1151
164.Reisjärvi60.01192.0027
165.Lapinjärvi40.01181.3685
166.Rääkkylä80.01142.9963
167.Ypäjä20.01090.7669
168.Virolahti60.01071.6992
169.Leppävirta160.01051.4909
170.Saarijärvi150.01051.4012
171.Vesanto60.01052.4702
172.Alajärvi110.01041.0370
173.Suonenjoki90.01041.1844
174.Kuortane50.01031.2497
175.Siikainen50.01023.0102
176.Marttila20.01020.9833
177.Mäntyharju120.00991.8425
178.Vehmaa20.00990.8197
179.Myrskylä20.00970.9921
180.Karvia50.00961.8369
181.Ruovesi90.00951.7592
182.Halsua40.00932.9718
183.Taivassalo20.00921.1744
184.Vöyri110.00902.4586
185.Honkajoki30.00901.5560
186.Savitaipale60.00871.4966
187.Soini50.00872.0358
188.Kärsämäki60.00862.0216
189.Somero60.00860.6341
190.Loviisa150.00840.9554
191.Luumäki70.00811.3553
192.Merikarvia100.00802.9070
193.Mustasaari250.00791.3785
194.Tohmajärvi70.00781.3600
195.Raasepori180.00760.6221
196.Kaavi60.00761.7356
197.Lappajärvi40.00761.1367
198.Lemi20.00760.6551
199.Nurmes140.00751.6166
200.Hartola50.00741.4476
201.Polvijärvi70.00731.4517
202.Juupajoki20.00730.9259
203.Valtimo60.00722.3981
204.Kristiinankaupunki120.00711.6538
205.Siikajoki110.00671.9011
206.Ähtäri60.00660.9077
207.Vieremä60.00621.4822
208.Parkano50.00550.7022
209.Kannonkoski30.00551.8680
210.Punkalaidun20.00550.5984
211.Lestijärvi30.00543.4169
212.Ii150.00531.6340
213.Parikkala40.00530.6692
214.Kustavi40.00524.4543
215.Rautalampi40.00521.1360
216.Vaala90.00512.6110
217.Uusikaarlepyy80.00481.0745
218.Joutsa50.00470.9796
219.Pyhäntä40.00472.3909
220.Kitee80.00460.6669
221.Kangasniemi60.00450.9852
222.Juva60.00450.8440
223.Pertunmaa20.00441.0111
224.Pielavesi60.00431.1455
225.Puumala50.00401.8990
226.Hirvensalmi30.00401.2136
227.Kinnula20.00401.0875
228.Lieksa160.00391.2403
229.Sulkava30.00390.9940
230.Heinävesi50.00381.2379
231.Sotkamo110.00371.0274
232.Kiuruvesi50.00350.5332
233.Paltamo40.00351.0078
234.Luoto30.00350.6421
235.Kuusamo200.00341.1919
236.Parainen190.00341.2318
237.Kivijärvi20.00331.4620
238.Ilomantsi100.00321.6510
239.Juuka60.00321.0457
240.Sysmä30.00320.6714
241.Toholampi20.00320.5682
242.Luhanka10.00321.2034
243.Maalahti60.00311.0762
244.Viitasaari50.00310.6861
245.Karstula30.00310.6515
246.Taivalkoski80.00301.7656
247.Pudasjärvi170.00291.8797
248.Konnevesi20.00290.6698
249.Puolanka70.00272.2075
250.Pyhäjärvi40.00270.6577
251.Multia20.00261.0235
252.Sonkajärvi40.00250.8485
253.Enonkoski10.00240.6042
254.Utajärvi40.00231.3158
255.Miehikkälä10.00230.4371
256.Siikalatva50.00220.7831
257.Närpiö50.00210.5263
258.Kuhmoinen20.00210.7602
259.Hyrynsalmi30.00201.0493
260.Tervo10.00200.5711
261.Kemiönsaari50.00180.6875
262.Hailuoto20.00181.9550
263.Pihtipudas20.00160.4282
264.Kuhmo80.00150.8173
265.Kolari40.00151.0312
266.Muonio30.00151.2717
267.Isojoki10.00150.4093
268.Sodankylä170.00141.9166
269.Suomussalmi80.00140.8503
270.Ylitornio30.00140.6192
271.Tuusniemi10.00140.3489
272.Tervola20.00130.5780
273.Perho10.00130.3312
274.Pello20.00110.4894
275.Ristijärvi10.00110.6460
276.Rantasalmi10.00110.2417
277.Salla60.00101.3999
278.Saltvik10.00090.5698
279.Korsnäs10.00070.4488
280.Pyhäjoki10.00070.2976
281.Kittilä50.00060.8258
282.Posio20.00060.5000
283.Brändö10.00061.9493
284.Enontekiö40.00052.0931
285.Kemijärvi20.00050.2317
286.Kökar10.00053.8168
287.Pelkosenniemi10.00050.9560
288.Inari70.00041.0176
289.Ranua10.00030.2258
290.Savukoski10.00020.8313
291.Utsjoki10.00020.7547
292.Eckerö00.00000.0000
293.Finström00.00000.0000
294.Föglö00.00000.0000
295.Geta00.00000.0000
296.Hammarland00.00000.0000
297.Jomala00.00000.0000
298.Jämijärvi00.00000.0000
299.Karijoki00.00000.0000
300.Keitele00.00000.0000
301.Kihniö00.00000.0000
302.Kumlinge00.00000.0000
303.Kyyjärvi00.00000.0000
304.Lemland00.00000.0000
305.Lumparland00.00000.0000
306.Pukkila00.00000.0000
307.Rautavaara00.00000.0000
308.Simo00.00000.0000
309.Sottunga00.00000.0000
310.Sund00.00000.0000
311.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto, joka on lisensoinut kätködatan käyttöön Groundspeak Inc.:ltä (geocaching.com)
Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (27.7.2017)
Use of Geocaching.com data is subject to the Geocaching.com. Terms of Use Agreement
Yhteydenotot     Rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.
Rendered from memory 19.01.2018 09:46:01 , generating time 0.992 sec.kalatirppa