Kirjaudu:Muista minutSalasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Kerava983.18292.9141
2.Järvenpää822.05262.1374
3.Turku5511.79823.1353
4.Raisio831.65803.4433
5.Vantaa3931.63502.0028
6.Kauniainen81.33330.9408
7.Helsinki8941.24941.5464
8.Tampere6710.97313.1991
9.Espoo5120.96942.1125
10.Riihimäki830.66102.9090
11.Kaarina1040.57933.4193
12.Imatra1060.55423.6737
13.Pirkkala530.50913.2587
14.Lahti2430.46962.1069
15.Tuusula1040.46122.8496
16.Hyvinkää1310.38902.9118
17.Vaasa1820.31652.7957
18.Kempele330.29902.1510
19.Nokia1000.28753.2282
20.Lieto790.26114.4615
21.Jyväskylä3730.25442.9085
22.Akaa290.25292.0410
23.Nurmijärvi860.23422.1972
24.Lempäälä650.21183.2718
25.Muurame380.19584.1291
26.Paimio460.18994.4992
27.Kangasala1100.16933.8922
28.Valkeakoski560.15042.7324
29.Kotka1380.14532.5208
30.Rusko180.14073.1115
31.Aura130.13603.3740
32.Vihti720.12702.5984
33.Janakkala740.12634.4370
34.Rauma1350.12163.3967
35.Lohja1270.11442.7212
36.Seinäjoki1570.10692.7860
37.Harjavalta130.10181.7216
38.Oulu3800.09792.0285
39.Pori1990.09652.3533
40.Maarianhamina20.09640.1801
41.Kirkkonummi960.09452.6602
42.Masku240.09452.5526
43.Hämeenlinna1910.09242.8848
44.Ulvila390.09232.8486
45.Naantali580.09093.1474
46.Pietarsaari360.09081.8306
47.Siilinjärvi460.09062.2075
48.Lappeenranta1550.08832.1618
49.Nousiainen170.08523.5321
50.Forssa210.08291.1780
51.Joensuu2130.07742.9433
52.Hausjärvi280.07743.2103
53.Ilmajoki430.07423.6878
54.Kärkölä190.07333.8681
55.Orimattila450.07293.0360
56.Laukaa590.07153.3124
57.Jokioinen130.07142.2558
58.Kuopio2650.07092.3303
59.Kouvola2040.07072.3070
60.Mänttä-Vilppula460.07003.9580
61.Ylivieska400.06982.8929
62.Salo1450.06692.6485
63.Mäntsälä380.06371.9530
64.Ylöjärvi840.06342.8122
65.Heinola530.06312.5801
66.Hollola440.06051.8396
67.Siuntio160.06012.7022
68.Pornainen90.06001.7953
69.Varkaus310.05911.3398
70.Askola120.05502.5120
71.Kokkola1500.05493.2775
72.Nakkila100.05411.7367
73.Pyhäranta150.05146.6845
74.Laihia260.05113.3744
75.Karkkila130.05091.4259
76.Hattula200.04682.0910
77.Sipoo320.04581.7882
78.Vesilahti160.04523.7392
79.Hamina520.04502.4113
80.Äänekoski510.04482.5065
81.Nivala230.04282.0911
82.Lapinlahti290.04073.8456
83.Kajaani910.04022.3877
84.Jämsä730.04003.1618
85.Loimaa340.03991.9924
86.Hämeenkyrö200.03961.9342
87.Kontiolahti400.03882.9568
88.Kaustinen140.03883.2400
89.Eura230.03651.8341
90.Pyhtää270.03635.2539
91.Kemi270.03611.1920
92.Teuva200.03603.3102
93.Iitti240.03503.3884
94.Lapua260.03461.8249
95.Lumijoki100.03445.1440
96.Kannus160.03402.7831
97.Mikkeli1090.03382.0010
98.Liminka220.03382.5363
99.Mynämäki180.03362.2352
100.Oulainen200.03352.4876
101.Porvoo700.03271.4486
102.Iisalmi280.03211.2562
103.Alavieska80.03162.8881
104.Kankaanpää220.03121.7885
105.Vimpeli100.03043.0441
106.Sastamala460.03001.7856
107.Hanko240.03002.4837
108.Pälkäne220.02983.1415
109.Kauhajoki360.02742.5059
110.Säkylä140.02651.8387
111.Raahe490.02591.8997
112.Muhos190.02382.1640
113.Urjala120.02372.2206
114.Eurajoki350.02333.8139
115.Pöytyä180.02332.1505
116.Keuruu330.02313.0367
117.Haapavesi250.02303.3431
118.Haapajärvi180.02282.3130
119.Kaskinen40.02282.7155
120.Ruokolahti270.02274.7277
121.Kauhava300.02261.6935
122.Tammela160.02242.4158
123.Isokyrö80.02241.6019
124.Tyrnävä110.02221.7751
125.Laitila120.02201.4184
126.Uurainen80.02152.3959
127.Veteli110.02113.1483
128.Huittinen110.02041.0255
129.Sievi160.02003.0183
130.Asikkala150.01991.7489
131.Rautjärvi80.01991.9569
132.Loppi130.01981.5949
133.Joroinen140.01972.5688
134.Savonlinna700.01951.8919
135.Tornio260.01931.1578
136.Liperi220.01891.8239
137.Hankasalmi130.01892.3576
138.Outokumpu110.01881.4579
139.Kokemäki100.01881.2315
140.Kruunupyy140.01862.0864
141.Virrat240.01853.1438
142.Kurikka320.01831.3923
143.Pomarkku60.01812.3885
144.Ikaalinen150.01782.0232
145.Merijärvi40.01733.3670
146.Taipalsaari130.01712.6498
147.Oripää20.01701.4306
148.Orivesi160.01671.6665
149.Petäjävesi80.01612.0523
150.Koski Tl30.01561.2175
151.Evijärvi60.01542.1575
152.Uusikaupunki290.01501.8312
153.Inkoo140.01472.5112
154.Kalajoki350.01462.8000
155.Halsua60.01404.4577
156.Keminmaa90.01391.0383
157.Padasjoki100.01372.8596
158.Humppila20.01350.7868
159.Pedersören kunta110.01331.0051
160.Sauvo40.01331.3214
161.Alavus150.01301.1827
162.Rovaniemi1000.01251.6849
163.Pieksämäki230.01251.1354
164.Toivakka50.01212.1151
165.Reisjärvi60.01192.0027
166.Lapinjärvi40.01181.3685
167.Ypäjä20.01090.7669
168.Virolahti60.01071.6992
169.Leppävirta160.01051.4909
170.Ruovesi100.01051.9547
171.Vesanto60.01052.4702
172.Alajärvi110.01041.0370
173.Suonenjoki90.01041.1844
174.Kuortane50.01031.2497
175.Marttila20.01020.9833
176.Rääkkylä70.01002.6217
177.Mäntyharju120.00991.8425
178.Vehmaa20.00990.8197
179.Saarijärvi140.00981.3078
180.Myrskylä20.00970.9921
181.Karvia50.00961.8369
182.Taivassalo20.00921.1744
183.Vöyri110.00902.4586
184.Honkajoki30.00901.5560
185.Tohmajärvi80.00891.5543
186.Savitaipale60.00871.4966
187.Soini50.00872.0358
188.Kärsämäki60.00862.0216
189.Somero60.00860.6341
190.Loviisa150.00840.9554
191.Mustasaari260.00821.4337
192.Luumäki70.00811.3553
193.Siikainen40.00812.4082
194.Merikarvia100.00802.9070
195.Raasepori180.00760.6221
196.Kaavi60.00761.7356
197.Lappajärvi40.00761.1367
198.Lemi20.00760.6551
199.Nurmes140.00751.6166
200.Hartola50.00741.4476
201.Polvijärvi70.00731.4517
202.Juupajoki20.00730.9259
203.Valtimo60.00722.3981
204.Kristiinankaupunki120.00711.6538
205.Ähtäri60.00660.9077
206.Vieremä60.00621.4822
207.Siikajoki100.00611.7283
208.Kangasniemi80.00601.3136
209.Parkano50.00550.7022
210.Kannonkoski30.00551.8680
211.Punkalaidun20.00550.5984
212.Lestijärvi30.00543.4169
213.Ii150.00531.6340
214.Parikkala40.00530.6692
215.Rautalampi40.00521.1360
216.Vaala90.00512.6110
217.Uusikaarlepyy80.00481.0745
218.Joutsa50.00470.9796
219.Pyhäntä40.00472.3909
220.Kitee80.00460.6669
221.Juva60.00450.8440
222.Sotkamo130.00441.2142
223.Viitasaari70.00440.9605
224.Pertunmaa20.00441.0111
225.Pielavesi60.00431.1455
226.Puumala50.00401.8990
227.Hirvensalmi30.00401.2136
228.Kinnula20.00401.0875
229.Lieksa160.00391.2403
230.Kustavi30.00393.3408
231.Sulkava30.00390.9940
232.Parainen210.00381.3615
233.Heinävesi50.00381.2379
234.Kuusamo210.00361.2515
235.Kiuruvesi50.00350.5332
236.Paltamo40.00351.0078
237.Luoto30.00350.6421
238.Kivijärvi20.00331.4620
239.Ilomantsi100.00321.6510
240.Juuka60.00321.0457
241.Sysmä30.00320.6714
242.Toholampi20.00320.5682
243.Luhanka10.00321.2034
244.Pudasjärvi180.00311.9903
245.Maalahti60.00311.0762
246.Karstula30.00310.6515
247.Taivalkoski80.00301.7656
248.Konnevesi20.00290.6698
249.Puolanka70.00272.2075
250.Pyhäjärvi40.00270.6577
251.Multia20.00261.0235
252.Sonkajärvi40.00250.8485
253.Enonkoski10.00240.6042
254.Utajärvi40.00231.3158
255.Miehikkälä10.00230.4371
256.Siikalatva50.00220.7831
257.Närpiö50.00210.5263
258.Kuhmoinen20.00210.7602
259.Hyrynsalmi30.00201.0493
260.Tervo10.00200.5711
261.Tervola30.00190.8671
262.Kemiönsaari50.00180.6875
263.Hailuoto20.00181.9550
264.Pihtipudas20.00160.4282
265.Kuhmo80.00150.8173
266.Kolari40.00151.0312
267.Muonio30.00151.2717
268.Isojoki10.00150.4093
269.Suomussalmi80.00140.8503
270.Ylitornio30.00140.6192
271.Tuusniemi10.00140.3489
272.Sodankylä160.00131.8038
273.Perho10.00130.3312
274.Pello20.00110.4894
275.Ristijärvi10.00110.6460
276.Rantasalmi10.00110.2417
277.Salla60.00101.3999
278.Saltvik10.00090.5698
279.Korsnäs10.00070.4488
280.Pyhäjoki10.00070.2976
281.Kittilä50.00060.8258
282.Posio20.00060.5000
283.Brändö10.00061.9493
284.Inari80.00051.1630
285.Enontekiö40.00052.0931
286.Kemijärvi20.00050.2317
287.Kökar10.00053.8168
288.Pelkosenniemi10.00050.9560
289.Ranua10.00030.2258
290.Savukoski10.00020.8313
291.Utsjoki10.00020.7547
292.Eckerö00.00000.0000
293.Finström00.00000.0000
294.Föglö00.00000.0000
295.Geta00.00000.0000
296.Hammarland00.00000.0000
297.Jomala00.00000.0000
298.Jämijärvi00.00000.0000
299.Karijoki00.00000.0000
300.Keitele00.00000.0000
301.Kihniö00.00000.0000
302.Kumlinge00.00000.0000
303.Kyyjärvi00.00000.0000
304.Lemland00.00000.0000
305.Lumparland00.00000.0000
306.Pukkila00.00000.0000
307.Rautavaara00.00000.0000
308.Simo00.00000.0000
309.Sottunga00.00000.0000
310.Sund00.00000.0000
311.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto, joka on lisensoinut kätködatan käyttöön Groundspeak Inc.:ltä (geocaching.com)
Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (27.7.2017)
Use of Geocaching.com data is subject to the Geocaching.com. Terms of Use Agreement
Yhteydenotot     Tietosuoja- ja rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.
Rendered from memory 21.07.2018 16:09:15 , generating time 1.122 sec.kalatirppa