Kirjaudu:Muista minutSalasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Haasteisiin tarttuneet Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Kerava983.18292.9141
2.Järvenpää832.07762.1634
3.Turku5561.81463.1638
4.Raisio841.67803.4848
5.Vantaa4001.66422.0384
6.Kauniainen81.33330.9408
7.Helsinki8981.25501.5533
8.Tampere6790.98473.2373
9.Espoo5120.96942.1125
10.Riihimäki850.67692.9791
11.Kaarina1060.59053.4850
12.Imatra1070.55953.7083
13.Pirkkala530.50913.2587
14.Lahti2440.47152.1156
15.Tuusula1040.46122.8496
16.Hyvinkää1310.38902.9118
17.Kempele360.32622.3465
18.Vaasa1830.31822.8111
19.Nokia1010.29043.2605
20.Akaa300.26162.1113
21.Lieto790.26114.4615
22.Jyväskylä3790.25842.9553
23.Nurmijärvi870.23692.2228
24.Lempäälä660.21503.3221
25.Paimio480.19814.6948
26.Muurame380.19584.1291
27.Kangasala1120.17243.9629
28.Kotka1390.14642.5390
29.Valkeakoski540.14512.6348
30.Rusko180.14073.1115
31.Aura130.13603.3740
32.Vihti720.12702.5984
33.Janakkala730.12464.3770
34.Rauma1370.12343.4470
35.Lohja1270.11442.7212
36.Seinäjoki1590.10822.8215
37.Harjavalta130.10181.7216
38.Oulu3810.09822.0338
39.Pori2000.09702.3651
40.Kirkkonummi980.09652.7156
41.Maarianhamina20.09640.1801
42.Masku240.09452.5526
43.Hämeenlinna1930.09342.9150
44.Siilinjärvi470.09252.2555
45.Ulvila390.09232.8486
46.Naantali580.09093.1474
47.Pietarsaari360.09081.8306
48.Forssa230.09081.2902
49.Lappeenranta1550.08832.1618
50.Nousiainen170.08523.5321
51.Hausjärvi290.08023.3249
52.Joensuu2160.07852.9847
53.Kärkölä190.07333.8681
54.Orimattila450.07293.0360
55.Ilmajoki420.07243.6021
56.Kuopio2690.07202.3655
57.Laukaa590.07153.3124
58.Ylivieska410.07152.9652
59.Jokioinen130.07142.2558
60.Kouvola2050.07102.3183
61.Mänttä-Vilppula460.07003.9580
62.Mäntsälä410.06882.1072
63.Salo1470.06782.6850
64.Heinola540.06432.6288
65.Ylöjärvi850.06422.8457
66.Hollola450.06191.8814
67.Varkaus320.06101.3831
68.Siuntio160.06012.7022
69.Pornainen90.06001.7953
70.Nakkila110.05951.9104
71.Kokkola1530.05603.3431
72.Askola120.05502.5120
73.Pyhäranta160.05487.1301
74.Karkkila140.05481.5356
75.Laihia260.05113.3744
76.Hattula200.04682.0910
77.Sipoo320.04581.7882
78.Äänekoski520.04572.5557
79.Vesilahti160.04523.7392
80.Hamina520.04502.4113
81.Nivala230.04282.0911
82.Lapinlahti290.04073.8456
83.Kajaani920.04062.4139
84.Loimaa340.03991.9924
85.Hämeenkyrö200.03961.9342
86.Jämsä720.03953.1185
87.Kaustinen140.03883.2400
88.Kontiolahti390.03792.8829
89.Eura230.03651.8341
90.Pyhtää270.03635.2539
91.Kemi270.03611.1920
92.Teuva200.03603.3102
93.Iitti240.03503.3884
94.Lapua260.03461.8249
95.Lumijoki100.03445.1440
96.Kannus160.03402.7831
97.Mikkeli1090.03382.0010
98.Liminka220.03382.5363
99.Mynämäki180.03362.2352
100.Oulainen200.03352.4876
101.Porvoo700.03271.4486
102.Kankaanpää230.03261.8698
103.Iisalmi280.03211.2562
104.Alavieska80.03162.8881
105.Sastamala470.03071.8245
106.Vimpeli100.03043.0441
107.Hanko240.03002.4837
108.Pälkäne220.02983.1415
109.Kauhajoki370.02812.5755
110.Säkylä140.02651.8387
111.Raahe500.02641.9385
112.Urjala130.02572.4056
113.Tyrnävä120.02421.9364
114.Kauhava320.02411.8064
115.Haapajärvi190.02412.4415
116.Keuruu340.02383.1287
117.Muhos190.02382.1640
118.Laitila130.02381.5366
119.Pöytyä180.02332.1505
120.Haapavesi250.02303.3431
121.Kaskinen40.02282.7155
122.Ruokolahti270.02274.7277
123.Eurajoki340.02263.7049
124.Tammela160.02242.4158
125.Isokyrö80.02241.6019
126.Uurainen80.02152.3959
127.Veteli110.02113.1483
128.Huittinen110.02041.0255
129.Tornio270.02001.2023
130.Sievi160.02003.0183
131.Asikkala150.01991.7489
132.Rautjärvi80.01991.9569
133.Loppi130.01981.5949
134.Joroinen140.01972.5688
135.Savonlinna700.01951.8919
136.Liperi220.01891.8239
137.Hankasalmi130.01892.3576
138.Outokumpu110.01881.4579
139.Kokemäki100.01881.2315
140.Kruunupyy140.01862.0864
141.Virrat240.01853.1438
142.Pomarkku60.01812.3885
143.Kurikka310.01781.3488
144.Ikaalinen150.01782.0232
145.Orivesi170.01771.7706
146.Merijärvi40.01733.3670
147.Taipalsaari130.01712.6498
148.Oripää20.01701.4306
149.Petäjävesi80.01612.0523
150.Koski Tl30.01561.2175
151.Evijärvi60.01542.1575
152.Inkoo140.01472.5112
153.Kalajoki350.01462.8000
154.Uusikaupunki280.01451.7680
155.Toivakka60.01452.5381
156.Halsua60.01404.4577
157.Keminmaa90.01391.0383
158.Padasjoki100.01372.8596
159.Humppila20.01350.7868
160.Pedersören kunta110.01331.0051
161.Sauvo40.01331.3214
162.Alavus150.01301.1827
163.Rovaniemi1030.01281.7354
164.Pieksämäki230.01251.1354
165.Reisjärvi60.01192.0027
166.Lapinjärvi40.01181.3685
167.Ypäjä20.01090.7669
168.Virolahti60.01071.6992
169.Leppävirta160.01051.4909
170.Ruovesi100.01051.9547
171.Vesanto60.01052.4702
172.Alajärvi110.01041.0370
173.Suonenjoki90.01041.1844
174.Kuortane50.01031.2497
175.Marttila20.01020.9833
176.Rääkkylä70.01002.6217
177.Mäntyharju120.00991.8425
178.Vehmaa20.00990.8197
179.Saarijärvi140.00981.3078
180.Myrskylä20.00970.9921
181.Karvia50.00961.8369
182.Lappajärvi50.00951.4209
183.Taivassalo20.00921.1744
184.Vöyri110.00902.4586
185.Honkajoki30.00901.5560
186.Tohmajärvi80.00891.5543
187.Savitaipale60.00871.4966
188.Soini50.00872.0358
189.Kärsämäki60.00862.0216
190.Somero60.00860.6341
191.Mustasaari270.00851.4888
192.Loviisa150.00840.9554
193.Luumäki70.00811.3553
194.Siikainen40.00812.4082
195.Merikarvia100.00802.9070
196.Raasepori180.00760.6221
197.Kaavi60.00761.7356
198.Lemi20.00760.6551
199.Nurmes140.00751.6166
200.Hartola50.00741.4476
201.Polvijärvi70.00731.4517
202.Juupajoki20.00730.9259
203.Vieremä70.00721.7292
204.Valtimo60.00722.3981
205.Kristiinankaupunki120.00711.6538
206.Ähtäri60.00660.9077
207.Parkano60.00660.8427
208.Siikajoki100.00611.7283
209.Kangasniemi80.00601.3136
210.Kannonkoski30.00551.8680
211.Punkalaidun20.00550.5984
212.Lestijärvi30.00543.4169
213.Ii150.00531.6340
214.Parikkala40.00530.6692
215.Rautalampi40.00521.1360
216.Vaala90.00512.6110
217.Uusikaarlepyy80.00481.0745
218.Joutsa50.00470.9796
219.Pyhäntä40.00472.3909
220.Kitee80.00460.6669
221.Juva60.00450.8440
222.Sotkamo130.00441.2142
223.Viitasaari70.00440.9605
224.Pertunmaa20.00441.0111
225.Pielavesi60.00431.1455
226.Parainen220.00401.4263
227.Puumala50.00401.8990
228.Hirvensalmi30.00401.2136
229.Kinnula20.00401.0875
230.Lieksa160.00391.2403
231.Kustavi30.00393.3408
232.Sulkava30.00390.9940
233.Heinävesi50.00381.2379
234.Kiuruvesi50.00350.5332
235.Paltamo40.00351.0078
236.Luoto30.00350.6421
237.Kuusamo190.00331.1323
238.Kivijärvi20.00331.4620
239.Ilomantsi100.00321.6510
240.Juuka60.00321.0457
241.Sysmä30.00320.6714
242.Toholampi20.00320.5682
243.Luhanka10.00321.2034
244.Pudasjärvi180.00311.9903
245.Maalahti60.00311.0762
246.Karstula30.00310.6515
247.Taivalkoski80.00301.7656
248.Konnevesi20.00290.6698
249.Puolanka70.00272.2075
250.Pyhäjärvi40.00270.6577
251.Multia20.00261.0235
252.Sonkajärvi40.00250.8485
253.Enonkoski10.00240.6042
254.Utajärvi40.00231.3158
255.Miehikkälä10.00230.4371
256.Siikalatva50.00220.7831
257.Närpiö50.00210.5263
258.Kuhmoinen20.00210.7602
259.Hyrynsalmi30.00201.0493
260.Tervo10.00200.5711
261.Tervola30.00190.8671
262.Kemiönsaari50.00180.6875
263.Hailuoto20.00181.9550
264.Kuhmo90.00160.9195
265.Pihtipudas20.00160.4282
266.Suomussalmi90.00150.9566
267.Kolari40.00151.0312
268.Muonio30.00151.2717
269.Isojoki10.00150.4093
270.Ylitornio30.00140.6192
271.Tuusniemi10.00140.3489
272.Sodankylä160.00131.8038
273.Perho10.00130.3312
274.Pello20.00110.4894
275.Ristijärvi10.00110.6460
276.Rantasalmi10.00110.2417
277.Salla60.00101.3999
278.Saltvik10.00090.5698
279.Korsnäs10.00070.4488
280.Pyhäjoki10.00070.2976
281.Posio20.00060.5000
282.Brändö10.00061.9493
283.Inari90.00051.3083
284.Enontekiö40.00052.0931
285.Kittilä40.00050.6606
286.Kemijärvi20.00050.2317
287.Kökar10.00053.8168
288.Pelkosenniemi10.00050.9560
289.Ranua10.00030.2258
290.Savukoski10.00020.8313
291.Utsjoki10.00020.7547
292.Eckerö00.00000.0000
293.Finström00.00000.0000
294.Föglö00.00000.0000
295.Geta00.00000.0000
296.Hammarland00.00000.0000
297.Jomala00.00000.0000
298.Jämijärvi00.00000.0000
299.Karijoki00.00000.0000
300.Keitele00.00000.0000
301.Kihniö00.00000.0000
302.Kumlinge00.00000.0000
303.Kyyjärvi00.00000.0000
304.Lemland00.00000.0000
305.Lumparland00.00000.0000
306.Pukkila00.00000.0000
307.Rautavaara00.00000.0000
308.Simo00.00000.0000
309.Sottunga00.00000.0000
310.Sund00.00000.0000
311.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto, joka on lisensoinut kätködatan käyttöön Groundspeak Inc.:ltä (geocaching.com)
Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (27.7.2017)
Use of Geocaching.com data is subject to the Geocaching.com. Terms of Use Agreement
Yhteydenotot     Tietosuoja- ja rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.
Rendered from memory 19.10.2018 15:24:55 , generating time 1.175 sec.kalatirppa