Kirjaudu: Muista minut Salasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Haasteisiin tarttuneet Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Kerava993.21532.9438
2.Järvenpää892.22782.3198
3.Turku5641.84073.2093
4.Raisio881.75793.6507
5.Vantaa4191.74322.1353
6.Kauniainen91.50001.0584
7.Helsinki9201.28571.5913
8.Espoo5391.02052.2239
9.Tampere6870.99633.2754
10.Riihimäki850.67692.9791
11.Kaarina1110.61833.6494
12.Pirkkala570.54763.5047
13.Imatra1040.54383.6044
14.Lahti2500.48312.1676
15.Tuusula1080.47902.9592
16.Hyvinkää1260.37412.8007
17.Kempele410.37152.6724
18.Vaasa1850.32172.8418
19.Nokia1050.30193.3896
20.Akaa330.28782.3225
21.Lieto830.27434.6874
22.Jyväskylä3850.26253.0021
23.Nurmijärvi940.25592.4016
24.Lempäälä680.22163.4228
25.Paimio530.21885.1839
26.Muurame420.21644.5637
27.Kangasala1090.16773.8568
28.Aura150.15693.8931
29.Rusko200.15643.4572
30.Valkeakoski560.15042.7324
31.Kotka1420.14952.5938
32.Rauma1470.13243.6986
33.Janakkala730.12464.3770
34.Vihti680.11992.4541
35.Lohja1280.11532.7426
36.Seinäjoki1640.11162.9102
37.Harjavalta140.10961.8541
38.Forssa270.10651.5146
39.Masku270.10632.8717
40.Oulu3980.10262.1245
41.Kirkkonummi1040.10242.8818
42.Maarianhamina20.09640.1801
43.Pietarsaari380.09591.9323
44.Nousiainen190.09533.9476
45.Siilinjärvi470.09252.2555
46.Lappeenranta1600.09112.2315
47.Pori1870.09072.2114
48.Ulvila380.08992.7755
49.Hämeenlinna1840.08902.7790
50.Naantali560.08783.0389
51.Orimattila510.08273.4408
52.Jokioinen150.08242.6028
53.Joensuu2180.07923.0124
54.Ilmajoki450.07763.8593
55.Kuopio2870.07682.5238
56.Kärkölä190.07333.8681
57.Mäntsälä430.07212.2100
58.Hausjärvi260.07192.9810
59.Kouvola2050.07102.3183
60.Laukaa550.06663.0878
61.Salo1430.06592.6119
62.Heinola550.06552.6774
63.Ylöjärvi860.06492.8791
64.Ylivieska370.06462.6759
65.Askola140.06422.9307
66.Mänttä-Vilppula420.06393.6138
67.Varkaus330.06291.4263
68.Siuntio160.06012.7022
69.Pornainen90.06001.7953
70.Hollola430.05911.7978
71.Pyhäranta160.05487.1301
72.Karkkila140.05481.5356
73.Nakkila100.05411.7367
74.Kokkola1400.05133.0590
75.Vesilahti170.04803.9729
76.Sipoo330.04721.8441
77.Äänekoski520.04572.5557
78.Laihia230.04522.9851
79.Hämeenkyrö220.04362.1277
80.Kajaani970.04282.5451
81.Nivala230.04282.0911
82.Hamina490.04242.2722
83.Iitti290.04234.0943
84.Hattula180.04211.8819
85.Jämsä740.04063.2051
86.Kannus190.04043.3049
87.Kemi300.04011.3244
88.Lapua300.04002.1057
89.Lapinlahti280.03933.7130
90.Kaustinen140.03883.2400
91.Oulainen230.03852.8607
92.Liminka250.03842.8822
93.Kontiolahti380.03692.8090
94.Iisalmi320.03671.4357
95.Loimaa310.03641.8166
96.Pyhtää270.03635.2539
97.Mikkeli1160.03592.1295
98.Mynämäki190.03542.3594
99.Eura220.03491.7544
100.Lumijoki100.03445.1440
101.Sastamala520.03392.0186
102.Porvoo700.03271.4486
103.Säkylä170.03222.2327
104.Alavieska80.03162.8881
105.Laitila170.03122.0095
106.Vimpeli100.03043.0441
107.Pälkäne220.02983.1415
108.Hanko230.02872.3802
109.Raahe540.02862.0936
110.Pöytyä220.02842.6284
111.Haapajärvi220.02792.8270
112.Loppi170.02592.0856
113.Kauhajoki340.02582.3667
114.Urjala130.02572.4056
115.Oripää30.02552.1459
116.Asikkala190.02512.2152
117.Liperi280.02412.3213
118.Ruokolahti280.02364.9028
119.Teuva130.02342.1516
120.Veteli120.02303.4345
121.Isokyrö80.02241.6019
122.Huittinen120.02221.1188
123.Eurajoki330.02193.5959
124.Orivesi210.02192.1873
125.Kauhava290.02181.6370
126.Ypäjä40.02181.5337
127.Keuruu310.02172.8527
128.Tornio290.02151.2914
129.Uurainen80.02152.3959
130.Kankaanpää220.02121.5461
131.Outokumpu120.02051.5905
132.Tyrnävä100.02021.6137
133.Tammela140.01962.1138
134.Haapavesi210.01932.8082
135.Savonlinna690.01921.8649
136.Ikaalinen160.01902.1581
137.Muhos150.01881.7084
138.Kokemäki100.01881.2315
139.Joroinen130.01832.3853
140.Hankasalmi120.01742.1763
141.Rautjärvi70.01741.7123
142.Kruunupyy130.01731.9374
143.Kurikka300.01721.3053
144.Sauvo50.01671.6518
145.Halsua70.01635.2006
146.Virrat210.01622.7509
147.Sievi130.01622.4524
148.Petäjävesi80.01612.0523
149.Taipalsaari120.01572.4460
150.Alavus180.01561.4192
151.Koski Tl30.01561.2175
152.Keminmaa100.01551.1537
153.Evijärvi60.01542.1575
154.Kalajoki350.01462.8000
155.Uusikaupunki280.01451.7680
156.Toivakka60.01452.5381
157.Pieksämäki260.01421.2834
158.Padasjoki100.01372.8596
159.Inkoo130.01362.3318
160.Humppila20.01350.7868
161.Rovaniemi1060.01321.7860
162.Merijärvi30.01302.5253
163.Virolahti70.01251.9824
164.Kuortane60.01241.4996
165.Pedersören kunta100.01210.9137
166.Pomarkku40.01201.5924
167.Reisjärvi60.01192.0027
168.Ruovesi110.01162.1501
169.Luumäki100.01161.9361
170.Alajärvi120.01141.1312
171.Kaskinen20.01141.3578
172.Mäntyharju130.01071.9960
173.Vesanto60.01052.4702
174.Loviisa180.01011.1465
175.Rääkkylä70.01002.6217
176.Somero70.01000.7398
177.Vehmaa20.00990.8197
178.Karvia50.00961.8369
179.Suonenjoki80.00931.0528
180.Mustasaari290.00911.5991
181.Vöyri110.00902.4586
182.Tohmajärvi80.00891.5543
183.Ähtäri80.00881.2103
184.Parkano80.00881.1236
185.Soini50.00872.0358
186.Merikarvia100.00802.9070
187.Leppävirta120.00791.1182
188.Kaavi60.00761.7356
189.Lappajärvi40.00761.1367
190.Lemi20.00760.6551
191.Hartola50.00741.4476
192.Polvijärvi70.00731.4517
193.Juupajoki20.00730.9259
194.Vieremä70.00721.7292
195.Kristiinankaupunki120.00711.6538
196.Kärsämäki50.00711.6846
197.Saarijärvi100.00700.9341
198.Luoto60.00701.2842
199.Pertunmaa30.00661.5167
200.Raasepori150.00640.5184
201.Nurmes170.00631.5230
202.Siikainen30.00611.8061
203.Tervo30.00611.7133
204.Ii170.00601.8519
205.Juva80.00591.1253
206.Lapinjärvi20.00590.6842
207.Savitaipale40.00580.9978
208.Vaala100.00572.9011
209.Viitasaari90.00571.2349
210.Punkalaidun20.00550.5984
211.Siikajoki90.00541.5555
212.Kitee90.00520.7503
213.Rautalampi40.00521.1360
214.Sotkamo150.00511.4010
215.Marttila10.00510.4916
216.Uusikaarlepyy80.00481.0745
217.Enonkoski20.00481.2085
218.Myrskylä10.00480.4960
219.Pyhäntä40.00472.3909
220.Taivassalo10.00460.5872
221.Kangasniemi60.00450.9852
222.Jämijärvi10.00450.4755
223.Lieksa180.00441.3953
224.Pielavesi60.00431.1455
225.Kiuruvesi60.00420.6399
226.Karstula40.00420.8686
227.Puumala50.00401.8990
228.Hirvensalmi30.00401.2136
229.Kustavi30.00393.3408
230.Sulkava30.00390.9940
231.Parikkala30.00390.5019
232.Parainen210.00381.3615
233.Puolanka100.00383.1536
234.Joutsa40.00380.7837
235.Kuusamo210.00361.2515
236.Lestijärvi20.00362.2779
237.Kannonkoski20.00361.2453
238.Kivijärvi20.00331.4620
239.Ilomantsi100.00321.6510
240.Sonkajärvi50.00321.0607
241.Luhanka10.00321.2034
242.Maalahti60.00311.0762
243.Isojoki20.00310.8187
244.Heinävesi40.00300.9903
245.Pudasjärvi170.00291.8797
246.Utajärvi50.00291.6447
247.Konnevesi20.00290.6698
248.Juuka50.00270.8714
249.Taivalkoski70.00261.5449
250.Hyrynsalmi40.00261.3991
251.Paltamo30.00260.7559
252.Multia20.00261.0235
253.Tervola40.00251.1561
254.Miehikkälä10.00230.4371
255.Ristijärvi20.00221.2920
256.Pyhäjärvi30.00210.4933
257.Kuhmoinen20.00210.7602
258.Sysmä20.00210.4476
259.Kinnula10.00200.5438
260.Kemiönsaari50.00180.6875
261.Siikalatva40.00180.6265
262.Hailuoto20.00181.9550
263.Närpiö40.00170.4211
264.Sodankylä200.00162.2548
265.Kuhmo90.00160.9195
266.Pihtipudas20.00160.4282
267.Toholampi10.00160.2841
268.Kolari40.00151.0312
269.Jomala10.00150.2548
270.Suomussalmi80.00140.8503
271.Ylitornio30.00140.6192
272.Tuusniemi10.00140.3489
273.Perho10.00130.3312
274.Rantasalmi10.00110.2417
275.Muonio20.00100.8478
276.Simo20.00100.5656
277.Saltvik10.00090.5698
278.Kemijärvi30.00080.3475
279.Inari130.00071.8898
280.Salla40.00070.9333
281.Korsnäs10.00070.4488
282.Pyhäjoki10.00070.2976
283.Enontekiö50.00062.6164
284.Posio20.00060.5000
285.Brändö10.00061.9493
286.Kökar10.00053.8168
287.Pelkosenniemi10.00050.9560
288.Pello10.00050.2447
289.Kittilä30.00040.4955
290.Savukoski20.00031.6625
291.Ranua10.00030.2258
292.Utsjoki10.00020.7547
293.Eckerö00.00000.0000
294.Finström00.00000.0000
295.Föglö00.00000.0000
296.Geta00.00000.0000
297.Hammarland00.00000.0000
298.Karijoki00.00000.0000
299.Keitele00.00000.0000
300.Kihniö00.00000.0000
301.Kumlinge00.00000.0000
302.Kyyjärvi00.00000.0000
303.Lemland00.00000.0000
304.Lumparland00.00000.0000
305.Pukkila00.00000.0000
306.Rautavaara00.00000.0000
307.Sottunga00.00000.0000
308.Sund00.00000.0000
309.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto. Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (9.9.2021)
Yhteydenotot     Tietosuoja- ja rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.

Powered by the Geocaching API. Made possible through the support of Geocaching Premium Memberships, the API program gives third-party developers the opportunity to work with Geocaching HQ on a full suite of integrated products and services for the community. API developer applications are designed to work with the core services of geocaching.com and provide additional features to the geocaching community.
Geocaching Cache Type Icons © Groundspeak, Inc. DBA Geocaching HQ. All rights reserved. Used with permission.
 
Powered by

Rendered from memory 26.09.2022 13:37:06 , generating time 0.357 sec.kalatirppa