Kirjaudu: Muista minut Salasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Haasteisiin tarttuneet Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Helsinki9201.28571.5913
2.Tampere6870.99633.2754
3.Turku5641.84073.2093
4.Espoo5391.02052.2239
5.Vantaa4191.74322.1353
6.Oulu3980.10262.1245
7.Jyväskylä3850.26253.0021
8.Kuopio2870.07682.5238
9.Lahti2500.48312.1676
10.Joensuu2180.07923.0124
11.Kouvola2050.07102.3183
12.Pori1870.09072.2114
13.Vaasa1850.32172.8418
14.Hämeenlinna1840.08902.7790
15.Seinäjoki1640.11162.9102
16.Lappeenranta1600.09112.2315
17.Rauma1470.13243.6986
18.Salo1430.06592.6119
19.Kotka1420.14952.5938
20.Kokkola1400.05133.0590
21.Lohja1280.11532.7426
22.Hyvinkää1260.37412.8007
23.Mikkeli1160.03592.1295
24.Kaarina1110.61833.6494
25.Kangasala1090.16773.8568
26.Tuusula1080.47902.9592
27.Rovaniemi1060.01321.7860
28.Nokia1050.30193.3896
29.Imatra1040.54383.6044
30.Kirkkonummi1040.10242.8818
31.Kerava993.21532.9438
32.Kajaani970.04282.5451
33.Nurmijärvi940.25592.4016
34.Järvenpää892.22782.3198
35.Raisio881.75793.6507
36.Ylöjärvi860.06492.8791
37.Riihimäki850.67692.9791
38.Lieto830.27434.6874
39.Jämsä740.04063.2051
40.Janakkala730.12464.3770
41.Porvoo700.03271.4486
42.Savonlinna690.01921.8649
43.Lempäälä680.22163.4228
44.Vihti680.11992.4541
45.Pirkkala570.54763.5047
46.Naantali560.08783.0389
47.Valkeakoski560.15042.7324
48.Heinola550.06552.6774
49.Laukaa550.06663.0878
50.Raahe540.02862.0936
51.Paimio530.21885.1839
52.Sastamala520.03392.0186
53.Äänekoski520.04572.5557
54.Orimattila510.08273.4408
55.Hamina490.04242.2722
56.Siilinjärvi470.09252.2555
57.Ilmajoki450.07763.8593
58.Hollola430.05911.7978
59.Mäntsälä430.07212.2100
60.Muurame420.21644.5637
61.Mänttä-Vilppula420.06393.6138
62.Kempele410.37152.6724
63.Kontiolahti380.03692.8090
64.Pietarsaari380.09591.9323
65.Ulvila380.08992.7755
66.Ylivieska370.06462.6759
67.Kalajoki350.01462.8000
68.Kauhajoki340.02582.3667
69.Akaa330.28782.3225
70.Eurajoki330.02193.5959
71.Sipoo330.04721.8441
72.Varkaus330.06291.4263
73.Iisalmi320.03671.4357
74.Keuruu310.02172.8527
75.Loimaa310.03641.8166
76.Kemi300.04011.3244
77.Kurikka300.01721.3053
78.Lapua300.04002.1057
79.Iitti290.04234.0943
80.Kauhava290.02181.6370
81.Mustasaari290.00911.5991
82.Tornio290.02151.2914
83.Lapinlahti280.03933.7130
84.Liperi280.02412.3213
85.Ruokolahti280.02364.9028
86.Uusikaupunki280.01451.7680
87.Forssa270.10651.5146
88.Masku270.10632.8717
89.Pyhtää270.03635.2539
90.Hausjärvi260.07192.9810
91.Pieksämäki260.01421.2834
92.Liminka250.03842.8822
93.Hanko230.02872.3802
94.Laihia230.04522.9851
95.Nivala230.04282.0911
96.Oulainen230.03852.8607
97.Eura220.03491.7544
98.Haapajärvi220.02792.8270
99.Hämeenkyrö220.04362.1277
100.Kankaanpää220.02121.5461
101.Pälkäne220.02983.1415
102.Pöytyä220.02842.6284
103.Haapavesi210.01932.8082
104.Kuusamo210.00361.2515
105.Orivesi210.02192.1873
106.Parainen210.00381.3615
107.Virrat210.01622.7509
108.Rusko200.15643.4572
109.Sodankylä200.00162.2548
110.Asikkala190.02512.2152
111.Kannus190.04043.3049
112.Kärkölä190.07333.8681
113.Mynämäki190.03542.3594
114.Nousiainen190.09533.9476
115.Alavus180.01561.4192
116.Hattula180.04211.8819
117.Lieksa180.00441.3953
118.Loviisa180.01011.1465
119.Ii170.00601.8519
120.Laitila170.03122.0095
121.Loppi170.02592.0856
122.Nurmes170.00631.5230
123.Pudasjärvi170.00291.8797
124.Säkylä170.03222.2327
125.Vesilahti170.04803.9729
126.Ikaalinen160.01902.1581
127.Pyhäranta160.05487.1301
128.Siuntio160.06012.7022
129.Aura150.15693.8931
130.Jokioinen150.08242.6028
131.Muhos150.01881.7084
132.Raasepori150.00640.5184
133.Sotkamo150.00511.4010
134.Askola140.06422.9307
135.Harjavalta140.10961.8541
136.Karkkila140.05481.5356
137.Kaustinen140.03883.2400
138.Tammela140.01962.1138
139.Inari130.00071.8898
140.Inkoo130.01362.3318
141.Joroinen130.01832.3853
142.Kruunupyy130.01731.9374
143.Mäntyharju130.01071.9960
144.Sievi130.01622.4524
145.Teuva130.02342.1516
146.Urjala130.02572.4056
147.Alajärvi120.01141.1312
148.Hankasalmi120.01742.1763
149.Huittinen120.02221.1188
150.Kristiinankaupunki120.00711.6538
151.Leppävirta120.00791.1182
152.Outokumpu120.02051.5905
153.Taipalsaari120.01572.4460
154.Veteli120.02303.4345
155.Ruovesi110.01162.1501
156.Vöyri110.00902.4586
157.Ilomantsi100.00321.6510
158.Keminmaa100.01551.1537
159.Kokemäki100.01881.2315
160.Lumijoki100.03445.1440
161.Luumäki100.01161.9361
162.Merikarvia100.00802.9070
163.Nakkila100.05411.7367
164.Padasjoki100.01372.8596
165.Pedersören kunta100.01210.9137
166.Puolanka100.00383.1536
167.Saarijärvi100.00700.9341
168.Tyrnävä100.02021.6137
169.Vaala100.00572.9011
170.Vimpeli100.03043.0441
171.Kauniainen91.50001.0584
172.Kitee90.00520.7503
173.Kuhmo90.00160.9195
174.Pornainen90.06001.7953
175.Siikajoki90.00541.5555
176.Viitasaari90.00571.2349
177.Alavieska80.03162.8881
178.Isokyrö80.02241.6019
179.Juva80.00591.1253
180.Parkano80.00881.1236
181.Petäjävesi80.01612.0523
182.Suomussalmi80.00140.8503
183.Suonenjoki80.00931.0528
184.Tohmajärvi80.00891.5543
185.Uurainen80.02152.3959
186.Uusikaarlepyy80.00481.0745
187.Ähtäri80.00881.2103
188.Halsua70.01635.2006
189.Polvijärvi70.00731.4517
190.Rautjärvi70.01741.7123
191.Rääkkylä70.01002.6217
192.Somero70.01000.7398
193.Taivalkoski70.00261.5449
194.Vieremä70.00721.7292
195.Virolahti70.01251.9824
196.Evijärvi60.01542.1575
197.Kaavi60.00761.7356
198.Kangasniemi60.00450.9852
199.Kiuruvesi60.00420.6399
200.Kuortane60.01241.4996
201.Luoto60.00701.2842
202.Maalahti60.00311.0762
203.Pielavesi60.00431.1455
204.Reisjärvi60.01192.0027
205.Toivakka60.01452.5381
206.Vesanto60.01052.4702
207.Enontekiö50.00062.6164
208.Hartola50.00741.4476
209.Juuka50.00270.8714
210.Karvia50.00961.8369
211.Kemiönsaari50.00180.6875
212.Kärsämäki50.00711.6846
213.Puumala50.00401.8990
214.Sauvo50.01671.6518
215.Soini50.00872.0358
216.Sonkajärvi50.00321.0607
217.Utajärvi50.00291.6447
218.Heinävesi40.00300.9903
219.Hyrynsalmi40.00261.3991
220.Joutsa40.00380.7837
221.Karstula40.00420.8686
222.Kolari40.00151.0312
223.Lappajärvi40.00761.1367
224.Närpiö40.00170.4211
225.Pomarkku40.01201.5924
226.Pyhäntä40.00472.3909
227.Rautalampi40.00521.1360
228.Salla40.00070.9333
229.Savitaipale40.00580.9978
230.Siikalatva40.00180.6265
231.Tervola40.00251.1561
232.Ypäjä40.02181.5337
233.Hirvensalmi30.00401.2136
234.Kemijärvi30.00080.3475
235.Kittilä30.00040.4955
236.Koski Tl30.01561.2175
237.Kustavi30.00393.3408
238.Merijärvi30.01302.5253
239.Oripää30.02552.1459
240.Paltamo30.00260.7559
241.Parikkala30.00390.5019
242.Pertunmaa30.00661.5167
243.Pyhäjärvi30.00210.4933
244.Siikainen30.00611.8061
245.Sulkava30.00390.9940
246.Tervo30.00611.7133
247.Ylitornio30.00140.6192
248.Enonkoski20.00481.2085
249.Hailuoto20.00181.9550
250.Humppila20.01350.7868
251.Isojoki20.00310.8187
252.Juupajoki20.00730.9259
253.Kannonkoski20.00361.2453
254.Kaskinen20.01141.3578
255.Kivijärvi20.00331.4620
256.Konnevesi20.00290.6698
257.Kuhmoinen20.00210.7602
258.Lapinjärvi20.00590.6842
259.Lemi20.00760.6551
260.Lestijärvi20.00362.2779
261.Maarianhamina20.09640.1801
262.Multia20.00261.0235
263.Muonio20.00100.8478
264.Pihtipudas20.00160.4282
265.Posio20.00060.5000
266.Punkalaidun20.00550.5984
267.Ristijärvi20.00221.2920
268.Savukoski20.00031.6625
269.Simo20.00100.5656
270.Sysmä20.00210.4476
271.Vehmaa20.00990.8197
272.Brändö10.00061.9493
273.Jomala10.00150.2548
274.Jämijärvi10.00450.4755
275.Kinnula10.00200.5438
276.Korsnäs10.00070.4488
277.Kökar10.00053.8168
278.Luhanka10.00321.2034
279.Marttila10.00510.4916
280.Miehikkälä10.00230.4371
281.Myrskylä10.00480.4960
282.Pelkosenniemi10.00050.9560
283.Pello10.00050.2447
284.Perho10.00130.3312
285.Pyhäjoki10.00070.2976
286.Rantasalmi10.00110.2417
287.Ranua10.00030.2258
288.Saltvik10.00090.5698
289.Taivassalo10.00460.5872
290.Toholampi10.00160.2841
291.Tuusniemi10.00140.3489
292.Utsjoki10.00020.7547
293.Eckerö00.00000.0000
294.Finström00.00000.0000
295.Föglö00.00000.0000
296.Geta00.00000.0000
297.Hammarland00.00000.0000
298.Karijoki00.00000.0000
299.Keitele00.00000.0000
300.Kihniö00.00000.0000
301.Kumlinge00.00000.0000
302.Kyyjärvi00.00000.0000
303.Lemland00.00000.0000
304.Lumparland00.00000.0000
305.Pukkila00.00000.0000
306.Rautavaara00.00000.0000
307.Sottunga00.00000.0000
308.Sund00.00000.0000
309.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto. Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (9.9.2021)
Yhteydenotot     Tietosuoja- ja rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.

Powered by the Geocaching API. Made possible through the support of Geocaching Premium Memberships, the API program gives third-party developers the opportunity to work with Geocaching HQ on a full suite of integrated products and services for the community. API developer applications are designed to work with the core services of geocaching.com and provide additional features to the geocaching community.
Geocaching Cache Type Icons © Groundspeak, Inc. DBA Geocaching HQ. All rights reserved. Used with permission.
 
Powered by

Rendered from memory 26.09.2022 12:21:59 , generating time 0.371 sec.kalatirppa