Kirjaudu:Muista minutSalasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Helsinki8891.24241.5377
2.Tampere6620.96013.1562
3.Turku5481.78853.1183
4.Espoo5070.95992.0918
5.Vantaa3921.63091.9977
6.Oulu3730.09611.9911
7.Jyväskylä3720.25372.9007
8.Kuopio2640.07062.3215
9.Lahti2420.46762.0983
10.Joensuu2130.07742.9433
11.Kouvola2060.07142.3297
12.Pori1970.09552.3297
13.Hämeenlinna1900.09192.8697
14.Vaasa1810.31472.7803
15.Seinäjoki1560.10622.7683
16.Lappeenranta1530.08712.1339
17.Kokkola1470.05383.2120
18.Salo1440.06642.6302
19.Kotka1360.14322.4842
20.Rauma1330.11983.3463
21.Hyvinkää1290.38302.8674
22.Lohja1240.11172.6569
23.Kangasala1100.16933.8922
24.Mikkeli1080.03341.9826
25.Imatra1060.55423.6737
26.Kaarina1040.57933.4193
27.Tuusula1040.46122.8496
28.Nokia990.28473.1959
29.Rovaniemi990.01231.6680
30.Kerava983.18292.9141
31.Kirkkonummi950.09352.6325
32.Kajaani900.03982.3615
33.Ylöjärvi850.06422.8457
34.Raisio841.67803.4848
35.Nurmijärvi820.22332.0950
36.Riihimäki820.65302.8740
37.Järvenpää812.02752.1113
38.Lieto790.26114.4615
39.Janakkala730.12464.3770
40.Jämsä720.03953.1185
41.Vihti710.12522.5623
42.Porvoo700.03271.4486
43.Savonlinna690.01921.8649
44.Lempäälä650.21183.2718
45.Laukaa580.07023.2562
46.Valkeakoski560.15042.7324
47.Naantali550.08622.9846
48.Pirkkala530.50913.2587
49.Heinola520.06202.5314
50.Hamina510.04412.3649
51.Äänekoski500.04392.4574
52.Raahe480.02541.8610
53.Mänttä-Vilppula460.07003.9580
54.Siilinjärvi460.09062.2075
55.Sastamala450.02941.7468
56.Hollola430.05911.7978
57.Ilmajoki430.07423.6878
58.Orimattila430.06972.9011
59.Paimio430.17754.2058
60.Kontiolahti400.03882.9568
61.Ylivieska390.06802.8206
62.Muurame380.19584.1291
63.Mäntsälä380.06371.9530
64.Ulvila380.08992.7755
65.Kauhajoki360.02742.5059
66.Eurajoki350.02333.8139
67.Kalajoki350.01462.8000
68.Pietarsaari350.08831.7797
69.Kempele330.29902.1510
70.Keuruu330.02313.0367
71.Loimaa330.03871.9338
72.Kurikka320.01831.3923
73.Sipoo320.04581.7882
74.Varkaus320.06101.3831
75.Akaa290.25292.0410
76.Kauhava290.02181.6370
77.Lapinlahti290.04073.8456
78.Hausjärvi280.07743.2103
79.Iisalmi280.03211.2562
80.Uusikaupunki280.01451.7680
81.Kemi270.03611.1920
82.Pyhtää270.03635.2539
83.Ruokolahti270.02274.7277
84.Lapua260.03461.8249
85.Mustasaari260.00821.4337
86.Haapavesi250.02303.3431
87.Laihia250.04923.2446
88.Tornio250.01851.1132
89.Hanko240.03002.4837
90.Masku240.09452.5526
91.Virrat240.01853.1438
92.Eura230.03651.8341
93.Iitti230.03363.2472
94.Nivala230.04282.0911
95.Pieksämäki230.01251.1354
96.Pälkäne230.03113.2843
97.Kankaanpää220.03121.7885
98.Liminka220.03382.5363
99.Liperi220.01891.8239
100.Kuusamo210.00361.2515
101.Hattula200.04682.0910
102.Hämeenkyrö200.03961.9342
103.Oulainen200.03352.4876
104.Parainen200.00361.2967
105.Teuva200.03603.3102
106.Forssa190.07501.0658
107.Kärkölä190.07333.8681
108.Haapajärvi180.02282.3130
109.Muhos180.02262.0501
110.Mynämäki180.03362.2352
111.Nousiainen180.09023.7399
112.Pöytyä180.02332.1505
113.Raasepori180.00760.6221
114.Rusko180.14073.1115
115.Pudasjärvi170.00291.8797
116.Sodankylä170.00141.9166
117.Kannus160.03402.7831
118.Leppävirta160.01051.4909
119.Lieksa160.00391.2403
120.Orivesi160.01671.6665
121.Siuntio160.06012.7022
122.Tammela160.02242.4158
123.Vesilahti160.04523.7392
124.Alavus150.01301.1827
125.Asikkala150.01991.7489
126.Ii150.00531.6340
127.Ikaalinen150.01782.0232
128.Loviisa150.00840.9554
129.Pyhäranta150.05146.6845
130.Saarijärvi150.01051.4012
131.Sievi150.01872.8297
132.Hankasalmi140.02042.5390
133.Inkoo140.01472.5112
134.Joroinen140.01972.5688
135.Kaustinen140.03883.2400
136.Kruunupyy140.01862.0864
137.Loppi140.02131.7176
138.Nurmes140.00751.6166
139.Säkylä140.02651.8387
140.Taipalsaari140.01842.8536
141.Aura130.13603.3740
142.Karkkila130.05091.4259
143.Askola120.05502.5120
144.Harjavalta120.09391.5892
145.Jokioinen120.06602.0822
146.Kristiinankaupunki120.00711.6538
147.Laitila120.02201.4184
148.Mäntyharju120.00991.8425
149.Urjala120.02372.2206
150.Veteli120.02303.4345
151.Alajärvi110.01041.0370
152.Outokumpu110.01881.4579
153.Pedersören kunta110.01331.0051
154.Sotkamo110.00371.0274
155.Tyrnävä110.02221.7751
156.Vöyri110.00902.4586
157.Huittinen100.01850.9323
158.Ilomantsi100.00321.6510
159.Kokemäki100.01881.2315
160.Lumijoki100.03445.1440
161.Merikarvia100.00802.9070
162.Nakkila100.05411.7367
163.Siikajoki100.00611.7283
164.Vimpeli100.03043.0441
165.Keminmaa90.01391.0383
166.Padasjoki90.01232.5736
167.Ruovesi90.00951.7592
168.Suonenjoki90.01041.1844
169.Vaala90.00512.6110
170.Alavieska80.03162.8881
171.Kauniainen81.33330.9408
172.Kitee80.00460.6669
173.Kuhmo80.00150.8173
174.Petäjävesi80.01612.0523
175.Pornainen80.05331.5959
176.Rautjärvi80.01991.9569
177.Rääkkylä80.01142.9963
178.Suomussalmi80.00140.8503
179.Taivalkoski80.00301.7656
180.Uurainen80.02152.3959
181.Uusikaarlepyy80.00481.0745
182.Inari70.00041.0176
183.Isokyrö70.01961.4017
184.Kangasniemi70.00531.1494
185.Luumäki70.00811.3553
186.Polvijärvi70.00731.4517
187.Puolanka70.00272.2075
188.Tohmajärvi70.00781.3600
189.Evijärvi60.01542.1575
190.Juuka60.00321.0457
191.Juva60.00450.8440
192.Kaavi60.00761.7356
193.Kärsämäki60.00862.0216
194.Maalahti60.00311.0762
195.Pielavesi60.00431.1455
196.Pomarkku60.01812.3885
197.Reisjärvi60.01192.0027
198.Salla60.00101.3999
199.Savitaipale60.00871.4966
200.Somero60.00860.6341
201.Valtimo60.00722.3981
202.Vesanto60.01052.4702
203.Vieremä60.00621.4822
204.Virolahti60.01071.6992
205.Ähtäri60.00660.9077
206.Halsua50.01173.7147
207.Hartola50.00741.4476
208.Heinävesi50.00381.2379
209.Joutsa50.00470.9796
210.Karvia50.00961.8369
211.Kemiönsaari50.00180.6875
212.Kittilä50.00060.8258
213.Kiuruvesi50.00350.5332
214.Kuortane50.01031.2497
215.Närpiö50.00210.5263
216.Parkano50.00550.7022
217.Puumala50.00401.8990
218.Siikainen50.01023.0102
219.Siikalatva50.00220.7831
220.Soini50.00872.0358
221.Toivakka50.01212.1151
222.Viitasaari50.00310.6861
223.Enontekiö40.00052.0931
224.Kaskinen40.02282.7155
225.Kolari40.00151.0312
226.Lapinjärvi40.01181.3685
227.Lappajärvi40.00761.1367
228.Merijärvi40.01733.3670
229.Paltamo40.00351.0078
230.Parikkala40.00530.6692
231.Pyhäjärvi40.00270.6577
232.Pyhäntä40.00472.3909
233.Rautalampi40.00521.1360
234.Sauvo40.01331.3214
235.Sonkajärvi40.00250.8485
236.Utajärvi40.00231.3158
237.Hirvensalmi30.00401.2136
238.Honkajoki30.00901.5560
239.Hyrynsalmi30.00201.0493
240.Kannonkoski30.00551.8680
241.Karstula30.00310.6515
242.Koski Tl30.01561.2175
243.Kustavi30.00393.3408
244.Lestijärvi30.00543.4169
245.Luoto30.00350.6421
246.Muonio30.00151.2717
247.Sulkava30.00390.9940
248.Sysmä30.00320.6714
249.Ylitornio30.00140.6192
250.Hailuoto20.00181.9550
251.Humppila20.01350.7868
252.Juupajoki20.00730.9259
253.Kemijärvi20.00050.2317
254.Kinnula20.00401.0875
255.Kivijärvi20.00331.4620
256.Konnevesi20.00290.6698
257.Kuhmoinen20.00210.7602
258.Lemi20.00760.6551
259.Maarianhamina20.09640.1801
260.Marttila20.01020.9833
261.Multia20.00261.0235
262.Myrskylä20.00970.9921
263.Oripää20.01701.4306
264.Pello20.00110.4894
265.Pertunmaa20.00441.0111
266.Pihtipudas20.00160.4282
267.Posio20.00060.5000
268.Punkalaidun20.00550.5984
269.Taivassalo20.00921.1744
270.Tervola20.00130.5780
271.Toholampi20.00320.5682
272.Vehmaa20.00990.8197
273.Ypäjä20.01090.7669
274.Brändö10.00061.9493
275.Enonkoski10.00240.6042
276.Isojoki10.00150.4093
277.Korsnäs10.00070.4488
278.Kökar10.00053.8168
279.Luhanka10.00321.2034
280.Miehikkälä10.00230.4371
281.Pelkosenniemi10.00050.9560
282.Perho10.00130.3312
283.Pyhäjoki10.00070.2976
284.Rantasalmi10.00110.2417
285.Ranua10.00030.2258
286.Ristijärvi10.00110.6460
287.Saltvik10.00090.5698
288.Savukoski10.00020.8313
289.Tervo10.00200.5711
290.Tuusniemi10.00140.3489
291.Utsjoki10.00020.7547
292.Eckerö00.00000.0000
293.Finström00.00000.0000
294.Föglö00.00000.0000
295.Geta00.00000.0000
296.Hammarland00.00000.0000
297.Jomala00.00000.0000
298.Jämijärvi00.00000.0000
299.Karijoki00.00000.0000
300.Keitele00.00000.0000
301.Kihniö00.00000.0000
302.Kumlinge00.00000.0000
303.Kyyjärvi00.00000.0000
304.Lemland00.00000.0000
305.Lumparland00.00000.0000
306.Pukkila00.00000.0000
307.Rautavaara00.00000.0000
308.Simo00.00000.0000
309.Sottunga00.00000.0000
310.Sund00.00000.0000
311.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto, joka on lisensoinut kätködatan käyttöön Groundspeak Inc.:ltä (geocaching.com)
Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (27.7.2017)
Use of Geocaching.com data is subject to the Geocaching.com. Terms of Use Agreement
Yhteydenotot     Rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.
Rendered from memory 21.04.2018 10:53:19 , generating time 1.058 sec.kalatirppa