Kirjaudu:Muista minutSalasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Helsinki8941.24941.5464
2.Tampere6710.97313.1991
3.Turku5511.79823.1353
4.Espoo5120.96942.1125
5.Vantaa3931.63502.0028
6.Oulu3800.09792.0285
7.Jyväskylä3730.25442.9085
8.Kuopio2650.07092.3303
9.Lahti2430.46962.1069
10.Joensuu2130.07742.9433
11.Kouvola2040.07072.3070
12.Pori1990.09652.3533
13.Hämeenlinna1910.09242.8848
14.Vaasa1820.31652.7957
15.Seinäjoki1570.10692.7860
16.Lappeenranta1550.08832.1618
17.Kokkola1500.05493.2775
18.Salo1450.06692.6485
19.Kotka1380.14532.5208
20.Rauma1350.12163.3967
21.Hyvinkää1310.38902.9118
22.Lohja1270.11442.7212
23.Kangasala1100.16933.8922
24.Mikkeli1090.03382.0010
25.Imatra1060.55423.6737
26.Kaarina1040.57933.4193
27.Tuusula1040.46122.8496
28.Nokia1000.28753.2282
29.Rovaniemi1000.01251.6849
30.Kerava983.18292.9141
31.Kirkkonummi960.09452.6602
32.Kajaani910.04022.3877
33.Nurmijärvi860.23422.1972
34.Ylöjärvi840.06342.8122
35.Raisio831.65803.4433
36.Riihimäki830.66102.9090
37.Järvenpää822.05262.1374
38.Lieto790.26114.4615
39.Janakkala740.12634.4370
40.Jämsä730.04003.1618
41.Vihti720.12702.5984
42.Porvoo700.03271.4486
43.Savonlinna700.01951.8919
44.Lempäälä650.21183.2718
45.Laukaa590.07153.3124
46.Naantali580.09093.1474
47.Valkeakoski560.15042.7324
48.Heinola530.06312.5801
49.Pirkkala530.50913.2587
50.Hamina520.04502.4113
51.Äänekoski510.04482.5065
52.Raahe490.02591.8997
53.Mänttä-Vilppula460.07003.9580
54.Paimio460.18994.4992
55.Sastamala460.03001.7856
56.Siilinjärvi460.09062.2075
57.Orimattila450.07293.0360
58.Hollola440.06051.8396
59.Ilmajoki430.07423.6878
60.Kontiolahti400.03882.9568
61.Ylivieska400.06982.8929
62.Ulvila390.09232.8486
63.Muurame380.19584.1291
64.Mäntsälä380.06371.9530
65.Kauhajoki360.02742.5059
66.Pietarsaari360.09081.8306
67.Eurajoki350.02333.8139
68.Kalajoki350.01462.8000
69.Loimaa340.03991.9924
70.Kempele330.29902.1510
71.Keuruu330.02313.0367
72.Kurikka320.01831.3923
73.Sipoo320.04581.7882
74.Varkaus310.05911.3398
75.Kauhava300.02261.6935
76.Akaa290.25292.0410
77.Lapinlahti290.04073.8456
78.Uusikaupunki290.01501.8312
79.Hausjärvi280.07743.2103
80.Iisalmi280.03211.2562
81.Kemi270.03611.1920
82.Pyhtää270.03635.2539
83.Ruokolahti270.02274.7277
84.Laihia260.05113.3744
85.Lapua260.03461.8249
86.Mustasaari260.00821.4337
87.Tornio260.01931.1578
88.Haapavesi250.02303.3431
89.Hanko240.03002.4837
90.Iitti240.03503.3884
91.Masku240.09452.5526
92.Virrat240.01853.1438
93.Eura230.03651.8341
94.Nivala230.04282.0911
95.Pieksämäki230.01251.1354
96.Kankaanpää220.03121.7885
97.Liminka220.03382.5363
98.Liperi220.01891.8239
99.Pälkäne220.02983.1415
100.Forssa210.08291.1780
101.Kuusamo210.00361.2515
102.Parainen210.00381.3615
103.Hattula200.04682.0910
104.Hämeenkyrö200.03961.9342
105.Oulainen200.03352.4876
106.Teuva200.03603.3102
107.Kärkölä190.07333.8681
108.Muhos190.02382.1640
109.Haapajärvi180.02282.3130
110.Mynämäki180.03362.2352
111.Pudasjärvi180.00311.9903
112.Pöytyä180.02332.1505
113.Raasepori180.00760.6221
114.Rusko180.14073.1115
115.Nousiainen170.08523.5321
116.Kannus160.03402.7831
117.Leppävirta160.01051.4909
118.Lieksa160.00391.2403
119.Orivesi160.01671.6665
120.Sievi160.02003.0183
121.Siuntio160.06012.7022
122.Sodankylä160.00131.8038
123.Tammela160.02242.4158
124.Vesilahti160.04523.7392
125.Alavus150.01301.1827
126.Asikkala150.01991.7489
127.Ii150.00531.6340
128.Ikaalinen150.01782.0232
129.Loviisa150.00840.9554
130.Pyhäranta150.05146.6845
131.Inkoo140.01472.5112
132.Joroinen140.01972.5688
133.Kaustinen140.03883.2400
134.Kruunupyy140.01862.0864
135.Nurmes140.00751.6166
136.Saarijärvi140.00981.3078
137.Säkylä140.02651.8387
138.Aura130.13603.3740
139.Hankasalmi130.01892.3576
140.Harjavalta130.10181.7216
141.Jokioinen130.07142.2558
142.Karkkila130.05091.4259
143.Loppi130.01981.5949
144.Sotkamo130.00441.2142
145.Taipalsaari130.01712.6498
146.Askola120.05502.5120
147.Kristiinankaupunki120.00711.6538
148.Laitila120.02201.4184
149.Mäntyharju120.00991.8425
150.Urjala120.02372.2206
151.Alajärvi110.01041.0370
152.Huittinen110.02041.0255
153.Outokumpu110.01881.4579
154.Pedersören kunta110.01331.0051
155.Tyrnävä110.02221.7751
156.Veteli110.02113.1483
157.Vöyri110.00902.4586
158.Ilomantsi100.00321.6510
159.Kokemäki100.01881.2315
160.Lumijoki100.03445.1440
161.Merikarvia100.00802.9070
162.Nakkila100.05411.7367
163.Padasjoki100.01372.8596
164.Ruovesi100.01051.9547
165.Siikajoki100.00611.7283
166.Vimpeli100.03043.0441
167.Keminmaa90.01391.0383
168.Pornainen90.06001.7953
169.Suonenjoki90.01041.1844
170.Vaala90.00512.6110
171.Alavieska80.03162.8881
172.Inari80.00051.1630
173.Isokyrö80.02241.6019
174.Kangasniemi80.00601.3136
175.Kauniainen81.33330.9408
176.Kitee80.00460.6669
177.Kuhmo80.00150.8173
178.Petäjävesi80.01612.0523
179.Rautjärvi80.01991.9569
180.Suomussalmi80.00140.8503
181.Taivalkoski80.00301.7656
182.Tohmajärvi80.00891.5543
183.Uurainen80.02152.3959
184.Uusikaarlepyy80.00481.0745
185.Luumäki70.00811.3553
186.Polvijärvi70.00731.4517
187.Puolanka70.00272.2075
188.Rääkkylä70.01002.6217
189.Viitasaari70.00440.9605
190.Evijärvi60.01542.1575
191.Halsua60.01404.4577
192.Juuka60.00321.0457
193.Juva60.00450.8440
194.Kaavi60.00761.7356
195.Kärsämäki60.00862.0216
196.Maalahti60.00311.0762
197.Pielavesi60.00431.1455
198.Pomarkku60.01812.3885
199.Reisjärvi60.01192.0027
200.Salla60.00101.3999
201.Savitaipale60.00871.4966
202.Somero60.00860.6341
203.Valtimo60.00722.3981
204.Vesanto60.01052.4702
205.Vieremä60.00621.4822
206.Virolahti60.01071.6992
207.Ähtäri60.00660.9077
208.Hartola50.00741.4476
209.Heinävesi50.00381.2379
210.Joutsa50.00470.9796
211.Karvia50.00961.8369
212.Kemiönsaari50.00180.6875
213.Kittilä50.00060.8258
214.Kiuruvesi50.00350.5332
215.Kuortane50.01031.2497
216.Närpiö50.00210.5263
217.Parkano50.00550.7022
218.Puumala50.00401.8990
219.Siikalatva50.00220.7831
220.Soini50.00872.0358
221.Toivakka50.01212.1151
222.Enontekiö40.00052.0931
223.Kaskinen40.02282.7155
224.Kolari40.00151.0312
225.Lapinjärvi40.01181.3685
226.Lappajärvi40.00761.1367
227.Merijärvi40.01733.3670
228.Paltamo40.00351.0078
229.Parikkala40.00530.6692
230.Pyhäjärvi40.00270.6577
231.Pyhäntä40.00472.3909
232.Rautalampi40.00521.1360
233.Sauvo40.01331.3214
234.Siikainen40.00812.4082
235.Sonkajärvi40.00250.8485
236.Utajärvi40.00231.3158
237.Hirvensalmi30.00401.2136
238.Honkajoki30.00901.5560
239.Hyrynsalmi30.00201.0493
240.Kannonkoski30.00551.8680
241.Karstula30.00310.6515
242.Koski Tl30.01561.2175
243.Kustavi30.00393.3408
244.Lestijärvi30.00543.4169
245.Luoto30.00350.6421
246.Muonio30.00151.2717
247.Sulkava30.00390.9940
248.Sysmä30.00320.6714
249.Tervola30.00190.8671
250.Ylitornio30.00140.6192
251.Hailuoto20.00181.9550
252.Humppila20.01350.7868
253.Juupajoki20.00730.9259
254.Kemijärvi20.00050.2317
255.Kinnula20.00401.0875
256.Kivijärvi20.00331.4620
257.Konnevesi20.00290.6698
258.Kuhmoinen20.00210.7602
259.Lemi20.00760.6551
260.Maarianhamina20.09640.1801
261.Marttila20.01020.9833
262.Multia20.00261.0235
263.Myrskylä20.00970.9921
264.Oripää20.01701.4306
265.Pello20.00110.4894
266.Pertunmaa20.00441.0111
267.Pihtipudas20.00160.4282
268.Posio20.00060.5000
269.Punkalaidun20.00550.5984
270.Taivassalo20.00921.1744
271.Toholampi20.00320.5682
272.Vehmaa20.00990.8197
273.Ypäjä20.01090.7669
274.Brändö10.00061.9493
275.Enonkoski10.00240.6042
276.Isojoki10.00150.4093
277.Korsnäs10.00070.4488
278.Kökar10.00053.8168
279.Luhanka10.00321.2034
280.Miehikkälä10.00230.4371
281.Pelkosenniemi10.00050.9560
282.Perho10.00130.3312
283.Pyhäjoki10.00070.2976
284.Rantasalmi10.00110.2417
285.Ranua10.00030.2258
286.Ristijärvi10.00110.6460
287.Saltvik10.00090.5698
288.Savukoski10.00020.8313
289.Tervo10.00200.5711
290.Tuusniemi10.00140.3489
291.Utsjoki10.00020.7547
292.Eckerö00.00000.0000
293.Finström00.00000.0000
294.Föglö00.00000.0000
295.Geta00.00000.0000
296.Hammarland00.00000.0000
297.Jomala00.00000.0000
298.Jämijärvi00.00000.0000
299.Karijoki00.00000.0000
300.Keitele00.00000.0000
301.Kihniö00.00000.0000
302.Kumlinge00.00000.0000
303.Kyyjärvi00.00000.0000
304.Lemland00.00000.0000
305.Lumparland00.00000.0000
306.Pukkila00.00000.0000
307.Rautavaara00.00000.0000
308.Simo00.00000.0000
309.Sottunga00.00000.0000
310.Sund00.00000.0000
311.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto, joka on lisensoinut kätködatan käyttöön Groundspeak Inc.:ltä (geocaching.com)
Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (27.7.2017)
Use of Geocaching.com data is subject to the Geocaching.com. Terms of Use Agreement
Yhteydenotot     Tietosuoja- ja rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.
Rendered from memory 21.07.2018 16:10:24 , generating time 1.091 sec.kalatirppa