Kirjaudu:Muista minutSalasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Haasteisiin tarttuneet Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Helsinki8981.25501.5533
2.Tampere6790.98473.2373
3.Turku5561.81463.1638
4.Espoo5120.96942.1125
5.Vantaa4001.66422.0384
6.Oulu3810.09822.0338
7.Jyväskylä3790.25842.9553
8.Kuopio2690.07202.3655
9.Lahti2440.47152.1156
10.Joensuu2160.07852.9847
11.Kouvola2050.07102.3183
12.Pori2000.09702.3651
13.Hämeenlinna1930.09342.9150
14.Vaasa1830.31822.8111
15.Seinäjoki1590.10822.8215
16.Lappeenranta1550.08832.1618
17.Kokkola1530.05603.3431
18.Salo1470.06782.6850
19.Kotka1390.14642.5390
20.Rauma1370.12343.4470
21.Hyvinkää1310.38902.9118
22.Lohja1270.11442.7212
23.Kangasala1120.17243.9629
24.Mikkeli1090.03382.0010
25.Imatra1070.55953.7083
26.Kaarina1060.59053.4850
27.Tuusula1040.46122.8496
28.Rovaniemi1030.01281.7354
29.Nokia1010.29043.2605
30.Kerava983.18292.9141
31.Kirkkonummi980.09652.7156
32.Kajaani920.04062.4139
33.Nurmijärvi870.23692.2228
34.Riihimäki850.67692.9791
35.Ylöjärvi850.06422.8457
36.Raisio841.67803.4848
37.Järvenpää832.07762.1634
38.Lieto790.26114.4615
39.Janakkala730.12464.3770
40.Jämsä720.03953.1185
41.Vihti720.12702.5984
42.Porvoo700.03271.4486
43.Savonlinna700.01951.8919
44.Lempäälä660.21503.3221
45.Laukaa590.07153.3124
46.Naantali580.09093.1474
47.Heinola540.06432.6288
48.Valkeakoski540.14512.6348
49.Pirkkala530.50913.2587
50.Hamina520.04502.4113
51.Äänekoski520.04572.5557
52.Raahe500.02641.9385
53.Paimio480.19814.6948
54.Sastamala470.03071.8245
55.Siilinjärvi470.09252.2555
56.Mänttä-Vilppula460.07003.9580
57.Hollola450.06191.8814
58.Orimattila450.07293.0360
59.Ilmajoki420.07243.6021
60.Mäntsälä410.06882.1072
61.Ylivieska410.07152.9652
62.Kontiolahti390.03792.8829
63.Ulvila390.09232.8486
64.Muurame380.19584.1291
65.Kauhajoki370.02812.5755
66.Kempele360.32622.3465
67.Pietarsaari360.09081.8306
68.Kalajoki350.01462.8000
69.Eurajoki340.02263.7049
70.Keuruu340.02383.1287
71.Loimaa340.03991.9924
72.Kauhava320.02411.8064
73.Sipoo320.04581.7882
74.Varkaus320.06101.3831
75.Kurikka310.01781.3488
76.Akaa300.26162.1113
77.Hausjärvi290.08023.3249
78.Lapinlahti290.04073.8456
79.Iisalmi280.03211.2562
80.Uusikaupunki280.01451.7680
81.Kemi270.03611.1920
82.Mustasaari270.00851.4888
83.Pyhtää270.03635.2539
84.Ruokolahti270.02274.7277
85.Tornio270.02001.2023
86.Laihia260.05113.3744
87.Lapua260.03461.8249
88.Haapavesi250.02303.3431
89.Hanko240.03002.4837
90.Iitti240.03503.3884
91.Masku240.09452.5526
92.Virrat240.01853.1438
93.Eura230.03651.8341
94.Forssa230.09081.2902
95.Kankaanpää230.03261.8698
96.Nivala230.04282.0911
97.Pieksämäki230.01251.1354
98.Liminka220.03382.5363
99.Liperi220.01891.8239
100.Parainen220.00401.4263
101.Pälkäne220.02983.1415
102.Hattula200.04682.0910
103.Hämeenkyrö200.03961.9342
104.Oulainen200.03352.4876
105.Teuva200.03603.3102
106.Haapajärvi190.02412.4415
107.Kuusamo190.00331.1323
108.Kärkölä190.07333.8681
109.Muhos190.02382.1640
110.Mynämäki180.03362.2352
111.Pudasjärvi180.00311.9903
112.Pöytyä180.02332.1505
113.Raasepori180.00760.6221
114.Rusko180.14073.1115
115.Nousiainen170.08523.5321
116.Orivesi170.01771.7706
117.Kannus160.03402.7831
118.Leppävirta160.01051.4909
119.Lieksa160.00391.2403
120.Pyhäranta160.05487.1301
121.Sievi160.02003.0183
122.Siuntio160.06012.7022
123.Sodankylä160.00131.8038
124.Tammela160.02242.4158
125.Vesilahti160.04523.7392
126.Alavus150.01301.1827
127.Asikkala150.01991.7489
128.Ii150.00531.6340
129.Ikaalinen150.01782.0232
130.Loviisa150.00840.9554
131.Inkoo140.01472.5112
132.Joroinen140.01972.5688
133.Karkkila140.05481.5356
134.Kaustinen140.03883.2400
135.Kruunupyy140.01862.0864
136.Nurmes140.00751.6166
137.Saarijärvi140.00981.3078
138.Säkylä140.02651.8387
139.Aura130.13603.3740
140.Hankasalmi130.01892.3576
141.Harjavalta130.10181.7216
142.Jokioinen130.07142.2558
143.Laitila130.02381.5366
144.Loppi130.01981.5949
145.Sotkamo130.00441.2142
146.Taipalsaari130.01712.6498
147.Urjala130.02572.4056
148.Askola120.05502.5120
149.Kristiinankaupunki120.00711.6538
150.Mäntyharju120.00991.8425
151.Tyrnävä120.02421.9364
152.Alajärvi110.01041.0370
153.Huittinen110.02041.0255
154.Nakkila110.05951.9104
155.Outokumpu110.01881.4579
156.Pedersören kunta110.01331.0051
157.Veteli110.02113.1483
158.Vöyri110.00902.4586
159.Ilomantsi100.00321.6510
160.Kokemäki100.01881.2315
161.Lumijoki100.03445.1440
162.Merikarvia100.00802.9070
163.Padasjoki100.01372.8596
164.Ruovesi100.01051.9547
165.Siikajoki100.00611.7283
166.Vimpeli100.03043.0441
167.Inari90.00051.3083
168.Keminmaa90.01391.0383
169.Kuhmo90.00160.9195
170.Pornainen90.06001.7953
171.Suomussalmi90.00150.9566
172.Suonenjoki90.01041.1844
173.Vaala90.00512.6110
174.Alavieska80.03162.8881
175.Isokyrö80.02241.6019
176.Kangasniemi80.00601.3136
177.Kauniainen81.33330.9408
178.Kitee80.00460.6669
179.Petäjävesi80.01612.0523
180.Rautjärvi80.01991.9569
181.Taivalkoski80.00301.7656
182.Tohmajärvi80.00891.5543
183.Uurainen80.02152.3959
184.Uusikaarlepyy80.00481.0745
185.Luumäki70.00811.3553
186.Polvijärvi70.00731.4517
187.Puolanka70.00272.2075
188.Rääkkylä70.01002.6217
189.Vieremä70.00721.7292
190.Viitasaari70.00440.9605
191.Evijärvi60.01542.1575
192.Halsua60.01404.4577
193.Juuka60.00321.0457
194.Juva60.00450.8440
195.Kaavi60.00761.7356
196.Kärsämäki60.00862.0216
197.Maalahti60.00311.0762
198.Parkano60.00660.8427
199.Pielavesi60.00431.1455
200.Pomarkku60.01812.3885
201.Reisjärvi60.01192.0027
202.Salla60.00101.3999
203.Savitaipale60.00871.4966
204.Somero60.00860.6341
205.Toivakka60.01452.5381
206.Valtimo60.00722.3981
207.Vesanto60.01052.4702
208.Virolahti60.01071.6992
209.Ähtäri60.00660.9077
210.Hartola50.00741.4476
211.Heinävesi50.00381.2379
212.Joutsa50.00470.9796
213.Karvia50.00961.8369
214.Kemiönsaari50.00180.6875
215.Kiuruvesi50.00350.5332
216.Kuortane50.01031.2497
217.Lappajärvi50.00951.4209
218.Närpiö50.00210.5263
219.Puumala50.00401.8990
220.Siikalatva50.00220.7831
221.Soini50.00872.0358
222.Enontekiö40.00052.0931
223.Kaskinen40.02282.7155
224.Kittilä40.00050.6606
225.Kolari40.00151.0312
226.Lapinjärvi40.01181.3685
227.Merijärvi40.01733.3670
228.Paltamo40.00351.0078
229.Parikkala40.00530.6692
230.Pyhäjärvi40.00270.6577
231.Pyhäntä40.00472.3909
232.Rautalampi40.00521.1360
233.Sauvo40.01331.3214
234.Siikainen40.00812.4082
235.Sonkajärvi40.00250.8485
236.Utajärvi40.00231.3158
237.Hirvensalmi30.00401.2136
238.Honkajoki30.00901.5560
239.Hyrynsalmi30.00201.0493
240.Kannonkoski30.00551.8680
241.Karstula30.00310.6515
242.Koski Tl30.01561.2175
243.Kustavi30.00393.3408
244.Lestijärvi30.00543.4169
245.Luoto30.00350.6421
246.Muonio30.00151.2717
247.Sulkava30.00390.9940
248.Sysmä30.00320.6714
249.Tervola30.00190.8671
250.Ylitornio30.00140.6192
251.Hailuoto20.00181.9550
252.Humppila20.01350.7868
253.Juupajoki20.00730.9259
254.Kemijärvi20.00050.2317
255.Kinnula20.00401.0875
256.Kivijärvi20.00331.4620
257.Konnevesi20.00290.6698
258.Kuhmoinen20.00210.7602
259.Lemi20.00760.6551
260.Maarianhamina20.09640.1801
261.Marttila20.01020.9833
262.Multia20.00261.0235
263.Myrskylä20.00970.9921
264.Oripää20.01701.4306
265.Pello20.00110.4894
266.Pertunmaa20.00441.0111
267.Pihtipudas20.00160.4282
268.Posio20.00060.5000
269.Punkalaidun20.00550.5984
270.Taivassalo20.00921.1744
271.Toholampi20.00320.5682
272.Vehmaa20.00990.8197
273.Ypäjä20.01090.7669
274.Brändö10.00061.9493
275.Enonkoski10.00240.6042
276.Isojoki10.00150.4093
277.Korsnäs10.00070.4488
278.Kökar10.00053.8168
279.Luhanka10.00321.2034
280.Miehikkälä10.00230.4371
281.Pelkosenniemi10.00050.9560
282.Perho10.00130.3312
283.Pyhäjoki10.00070.2976
284.Rantasalmi10.00110.2417
285.Ranua10.00030.2258
286.Ristijärvi10.00110.6460
287.Saltvik10.00090.5698
288.Savukoski10.00020.8313
289.Tervo10.00200.5711
290.Tuusniemi10.00140.3489
291.Utsjoki10.00020.7547
292.Eckerö00.00000.0000
293.Finström00.00000.0000
294.Föglö00.00000.0000
295.Geta00.00000.0000
296.Hammarland00.00000.0000
297.Jomala00.00000.0000
298.Jämijärvi00.00000.0000
299.Karijoki00.00000.0000
300.Keitele00.00000.0000
301.Kihniö00.00000.0000
302.Kumlinge00.00000.0000
303.Kyyjärvi00.00000.0000
304.Lemland00.00000.0000
305.Lumparland00.00000.0000
306.Pukkila00.00000.0000
307.Rautavaara00.00000.0000
308.Simo00.00000.0000
309.Sottunga00.00000.0000
310.Sund00.00000.0000
311.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto, joka on lisensoinut kätködatan käyttöön Groundspeak Inc.:ltä (geocaching.com)
Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (27.7.2017)
Use of Geocaching.com data is subject to the Geocaching.com. Terms of Use Agreement
Yhteydenotot     Tietosuoja- ja rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.
Rendered from memory 19.10.2018 14:27:31 , generating time 1.092 sec.kalatirppa