Kirjaudu:Muista minutSalasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Helsinki8851.23681.5308
2.Tampere6620.96013.1562
3.Turku5421.76893.0841
4.Espoo5040.95432.0794
5.Vantaa3911.62671.9926
6.Jyväskylä3730.25442.9085
7.Oulu3720.09591.9858
8.Kuopio2630.07042.3127
9.Lahti2410.46572.0896
10.Joensuu2120.07712.9295
11.Kouvola2060.07142.3297
12.Pori1970.09552.3297
13.Hämeenlinna1890.09142.8546
14.Vaasa1800.31302.7650
15.Seinäjoki1560.10622.7683
16.Lappeenranta1530.08712.1339
17.Kokkola1460.05353.1901
18.Salo1440.06642.6302
19.Kotka1340.14112.4477
20.Rauma1310.11803.2960
21.Hyvinkää1280.38012.8451
22.Lohja1230.11082.6355
23.Kangasala1110.17083.9275
24.Mikkeli1080.03341.9826
25.Imatra1060.55423.6737
26.Kaarina1040.57933.4193
27.Tuusula1040.46122.8496
28.Kerava973.15042.8843
29.Nokia970.27893.1314
30.Rovaniemi970.01211.6343
31.Kirkkonummi940.09252.6047
32.Kajaani890.03932.3352
33.Ylöjärvi860.06492.8791
34.Raisio841.67803.4848
35.Nurmijärvi820.22332.0950
36.Riihimäki820.65302.8740
37.Järvenpää812.02752.1113
38.Lieto780.25774.4050
39.Janakkala740.12634.4370
40.Jämsä720.03953.1185
41.Vihti710.12522.5623
42.Savonlinna700.01951.8919
43.Porvoo690.03231.4279
44.Lempäälä650.21183.2718
45.Laukaa580.07023.2562
46.Valkeakoski560.15042.7324
47.Naantali550.08622.9846
48.Pirkkala530.50913.2587
49.Heinola520.06202.5314
50.Hamina510.04412.3649
51.Äänekoski500.04392.4574
52.Raahe480.02541.8610
53.Mänttä-Vilppula460.07003.9580
54.Sastamala460.03001.7856
55.Siilinjärvi460.09062.2075
56.Hollola430.05911.7978
57.Ilmajoki430.07423.6878
58.Orimattila430.06972.9011
59.Paimio420.17344.1080
60.Kontiolahti400.03882.9568
61.Ylivieska390.06802.8206
62.Muurame380.19584.1291
63.Mäntsälä380.06371.9530
64.Kauhajoki360.02742.5059
65.Ulvila360.08522.6295
66.Pietarsaari350.08831.7797
67.Eurajoki340.02263.7049
68.Kalajoki340.01422.7200
69.Kempele330.29902.1510
70.Keuruu330.02313.0367
71.Kurikka320.01831.3923
72.Loimaa320.03761.8752
73.Sipoo320.04581.7882
74.Varkaus310.05911.3398
75.Akaa290.25292.0410
76.Kauhava290.02181.6370
77.Lapinlahti290.04073.8456
78.Hausjärvi280.07743.2103
79.Iisalmi280.03211.2562
80.Kemi270.03611.1920
81.Pyhtää270.03635.2539
82.Ruokolahti270.02274.7277
83.Uusikaupunki270.01401.7049
84.Lapua260.03461.8249
85.Haapavesi250.02303.3431
86.Mustasaari250.00791.3785
87.Tornio250.01851.1132
88.Hanko240.03002.4837
89.Laihia240.04723.1149
90.Virrat240.01853.1438
91.Eura230.03651.8341
92.Nivala230.04282.0911
93.Pieksämäki230.01251.1354
94.Pälkäne230.03113.2843
95.Iitti220.03213.1060
96.Liminka220.03382.5363
97.Masku220.08662.3399
98.Hattula200.04682.0910
99.Hämeenkyrö200.03961.9342
100.Kankaanpää200.02841.6259
101.Kuusamo200.00341.1919
102.Liperi200.01721.6581
103.Oulainen200.03352.4876
104.Teuva200.03603.3102
105.Forssa190.07501.0658
106.Kärkölä190.07333.8681
107.Parainen190.00341.2318
108.Haapajärvi180.02282.3130
109.Muhos180.02262.0501
110.Mynämäki180.03362.2352
111.Nousiainen180.09023.7399
112.Pöytyä180.02332.1505
113.Raasepori180.00760.6221
114.Rusko180.14073.1115
115.Pudasjärvi170.00291.8797
116.Sodankylä170.00141.9166
117.Kannus160.03402.7831
118.Leppävirta160.01051.4909
119.Lieksa160.00391.2403
120.Orivesi160.01671.6665
121.Tammela160.02242.4158
122.Vesilahti160.04523.7392
123.Alavus150.01301.1827
124.Asikkala150.01991.7489
125.Ii150.00531.6340
126.Ikaalinen150.01782.0232
127.Loviisa150.00840.9554
128.Pyhäranta150.05146.6845
129.Saarijärvi150.01051.4012
130.Sievi150.01872.8297
131.Siuntio150.05642.5334
132.Aura140.14653.6335
133.Inkoo140.01472.5112
134.Joroinen140.01972.5688
135.Kaustinen140.03883.2400
136.Kruunupyy140.01862.0864
137.Nurmes140.00751.6166
138.Säkylä140.02651.8387
139.Hankasalmi130.01892.3576
140.Karkkila130.05091.4259
141.Loppi130.01981.5949
142.Taipalsaari130.01712.6498
143.Askola120.05502.5120
144.Harjavalta120.09391.5892
145.Kristiinankaupunki120.00711.6538
146.Laitila120.02201.4184
147.Mäntyharju120.00991.8425
148.Urjala120.02372.2206
149.Veteli120.02303.4345
150.Alajärvi110.01041.0370
151.Jokioinen110.06051.9087
152.Outokumpu110.01881.4579
153.Pedersören kunta110.01331.0051
154.Siikajoki110.00671.9011
155.Sotkamo110.00371.0274
156.Tyrnävä110.02221.7751
157.Vöyri110.00902.4586
158.Huittinen100.01850.9323
159.Ilomantsi100.00321.6510
160.Kokemäki100.01881.2315
161.Lumijoki100.03445.1440
162.Merikarvia100.00802.9070
163.Nakkila100.05411.7367
164.Vimpeli100.03043.0441
165.Keminmaa90.01391.0383
166.Padasjoki90.01232.5736
167.Ruovesi90.00951.7592
168.Suonenjoki90.01041.1844
169.Vaala90.00512.6110
170.Alavieska80.03162.8881
171.Kauniainen81.33330.9408
172.Kitee80.00460.6669
173.Kuhmo80.00150.8173
174.Petäjävesi80.01612.0523
175.Rautjärvi80.01991.9569
176.Rääkkylä80.01142.9963
177.Suomussalmi80.00140.8503
178.Taivalkoski80.00301.7656
179.Uurainen80.02152.3959
180.Uusikaarlepyy80.00481.0745
181.Inari70.00041.0176
182.Isokyrö70.01961.4017
183.Luumäki70.00811.3553
184.Polvijärvi70.00731.4517
185.Puolanka70.00272.2075
186.Tohmajärvi70.00781.3600
187.Evijärvi60.01542.1575
188.Juuka60.00321.0457
189.Juva60.00450.8440
190.Kaavi60.00761.7356
191.Kangasniemi60.00450.9852
192.Kärsämäki60.00862.0216
193.Maalahti60.00311.0762
194.Pielavesi60.00431.1455
195.Pomarkku60.01812.3885
196.Pornainen60.04001.1969
197.Reisjärvi60.01192.0027
198.Salla60.00101.3999
199.Savitaipale60.00871.4966
200.Somero60.00860.6341
201.Valtimo60.00722.3981
202.Vesanto60.01052.4702
203.Vieremä60.00621.4822
204.Virolahti60.01071.6992
205.Ähtäri60.00660.9077
206.Hartola50.00741.4476
207.Heinävesi50.00381.2379
208.Joutsa50.00470.9796
209.Karvia50.00961.8369
210.Kemiönsaari50.00180.6875
211.Kittilä50.00060.8258
212.Kiuruvesi50.00350.5332
213.Kuortane50.01031.2497
214.Närpiö50.00210.5263
215.Parkano50.00550.7022
216.Puumala50.00401.8990
217.Siikainen50.01023.0102
218.Siikalatva50.00220.7831
219.Soini50.00872.0358
220.Toivakka50.01212.1151
221.Viitasaari50.00310.6861
222.Enontekiö40.00052.0931
223.Halsua40.00932.9718
224.Kaskinen40.02282.7155
225.Kolari40.00151.0312
226.Kustavi40.00524.4543
227.Lapinjärvi40.01181.3685
228.Lappajärvi40.00761.1367
229.Merijärvi40.01733.3670
230.Paltamo40.00351.0078
231.Parikkala40.00530.6692
232.Pyhäjärvi40.00270.6577
233.Pyhäntä40.00472.3909
234.Rautalampi40.00521.1360
235.Sauvo40.01331.3214
236.Sonkajärvi40.00250.8485
237.Utajärvi40.00231.3158
238.Hirvensalmi30.00401.2136
239.Honkajoki30.00901.5560
240.Hyrynsalmi30.00201.0493
241.Kannonkoski30.00551.8680
242.Karstula30.00310.6515
243.Koski Tl30.01561.2175
244.Lestijärvi30.00543.4169
245.Luoto30.00350.6421
246.Muonio30.00151.2717
247.Sulkava30.00390.9940
248.Sysmä30.00320.6714
249.Ylitornio30.00140.6192
250.Hailuoto20.00181.9550
251.Humppila20.01350.7868
252.Juupajoki20.00730.9259
253.Kemijärvi20.00050.2317
254.Kinnula20.00401.0875
255.Kivijärvi20.00331.4620
256.Konnevesi20.00290.6698
257.Kuhmoinen20.00210.7602
258.Lemi20.00760.6551
259.Maarianhamina20.09640.1801
260.Marttila20.01020.9833
261.Multia20.00261.0235
262.Myrskylä20.00970.9921
263.Oripää20.01701.4306
264.Pello20.00110.4894
265.Pertunmaa20.00441.0111
266.Pihtipudas20.00160.4282
267.Posio20.00060.5000
268.Punkalaidun20.00550.5984
269.Taivassalo20.00921.1744
270.Tervola20.00130.5780
271.Toholampi20.00320.5682
272.Vehmaa20.00990.8197
273.Ypäjä20.01090.7669
274.Brändö10.00061.9493
275.Enonkoski10.00240.6042
276.Isojoki10.00150.4093
277.Korsnäs10.00070.4488
278.Kökar10.00053.8168
279.Luhanka10.00321.2034
280.Miehikkälä10.00230.4371
281.Pelkosenniemi10.00050.9560
282.Perho10.00130.3312
283.Pyhäjoki10.00070.2976
284.Rantasalmi10.00110.2417
285.Ranua10.00030.2258
286.Ristijärvi10.00110.6460
287.Saltvik10.00090.5698
288.Savukoski10.00020.8313
289.Tervo10.00200.5711
290.Tuusniemi10.00140.3489
291.Utsjoki10.00020.7547
292.Eckerö00.00000.0000
293.Finström00.00000.0000
294.Föglö00.00000.0000
295.Geta00.00000.0000
296.Hammarland00.00000.0000
297.Jomala00.00000.0000
298.Jämijärvi00.00000.0000
299.Karijoki00.00000.0000
300.Keitele00.00000.0000
301.Kihniö00.00000.0000
302.Kumlinge00.00000.0000
303.Kyyjärvi00.00000.0000
304.Lemland00.00000.0000
305.Lumparland00.00000.0000
306.Pukkila00.00000.0000
307.Rautavaara00.00000.0000
308.Simo00.00000.0000
309.Sottunga00.00000.0000
310.Sund00.00000.0000
311.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto, joka on lisensoinut kätködatan käyttöön Groundspeak Inc.:ltä (geocaching.com)
Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (27.7.2017)
Use of Geocaching.com data is subject to the Geocaching.com. Terms of Use Agreement
Yhteydenotot     Rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.
Rendered from memory 19.01.2018 09:46:12 , generating time 1.138 sec.kalatirppa