Kiire. Ei manuskaa mukana. Saako Garminin laitteissa (60) ratkaistua suoraan...
Make a WP-projection; 177° True North / Distance 220m and find the stash ...
(joku näppärä saattaa muistaa/huomata että minulla on yhdessä kätkössäni samanlainen tehtävä ... joo joo on on, mutta miten sen saa ratkaistua ... )
RTFM ... ai luinko manuaalin ...
Kyllä saa
Eli valise se piste mistä tuon uuden laadit esille. (find/ reittipiste..)
Sitten paina menu, ja listalta laadi reittipiste.
Sitten vain suunnat ja etäisyydet omiin kenttiin ja huomaathan että matkan yksikön voit myös muuttaa kilometreistä sitten vaikka metreihin niin saat tarkemmat lukemat lyhyemmille poikkeamille.
Tämä siis toimii ainakin garmin gpsmap60
-AnsKuukkeli
Eli valise se piste mistä tuon uuden laadit esille. (find/ reittipiste..)
Sitten paina menu, ja listalta laadi reittipiste.
Sitten vain suunnat ja etäisyydet omiin kenttiin ja huomaathan että matkan yksikön voit myös muuttaa kilometreistä sitten vaikka metreihin niin saat tarkemmat lukemat lyhyemmille poikkeamille.
Tämä siis toimii ainakin garmin gpsmap60
-AnsKuukkeli
- Vilosparta
- Viestit: 191
- Liittynyt: Ma 19.02.2007 11:49
- Paikkakunta: Hyvinkää / Tartto Viro