Käytän kyseisessä gepsissä maanmittauslaitosen ilmaista karttaa.
Kun yritän etsiä POI-kohteita näyttää gps vain "turhia" paikkoja, kuten lehtimetsä, risteys jne. sen mukaan mikä on lähinnä. Selaamalla en löydä kuin kilometrin säteellä olevaa metsää tai ristausta.
Saanko jotenkin Point of interest haun toimimaan niin että valikossa näkyisi oleelliset mielenkiintoiset paikat, kuten vaikka nuotiopaikat, laavut jne.
Vai eikö maanmittauslaitoksen kartta vaan tue POI-kohteita?
Kiitos kaikille avusta =)
POI:t Garmin GPSMAP 64
Apua GPS- ja muiden navigointilaitteiden ongelmiin
Palaa sivulle “Laite- ja ohjelmistoapua”
Hyppää
- Geocache.fi / Kivenalla.fi
- ↳ Ylläpidon tiedotteet
- ↳ Sivustoon liittyvät ehdotukset ja kommentit
- ↳ Kootut ohjeet
- ↳ Palaute ja tiedotteet
- ↳ Korjataan kun keritään
- ↳ Kiven alla Club Garmin
- Apua tarvitaan
- ↳ Kätköapua
- ↳ Laite- ja ohjelmistoapua
- ↳ Materiaaliapua
- ↳ Käännösapua
- ↳ Muuta apua
- Kätköily
- ↳ Yleistä
- ↳ Tarkastajien palsta
- ↳ Osta, myy, vaihda
- ↳ Miitit
- ↳ Piste Iin päällä
- ↳ Vanhemmat Megat
- ↳ UrbanHEL
- ↳ Luonnostaan villi
- ↳ Siniset ajatukset - Mega Finland
- ↳ Puusta pitkälle
- ↳ SataWattia Vuojoella 2020
- ↳ The Greatest Crater in Europe (2020) - PERUTTU
- ↳ Mastojen Loisteessa (2019)
- ↳ Mega 2019 - Midnight Sun Geocaching
- ↳ Tar 'n' Tech - Oulu 2019
- ↳ Mega 2018 - PULL TOGETHER
- ↳ Mega 2017 - Porvoo CacheCon 2017
- ↳ Mega 2017 - Midnight Sun Geocaching
- ↳ MEGA 2016 - Sea Sand Sun Kalajoki 2016
- ↳ MEGA Finland 2015 - Historiallinen Häme
- ↳ MEGA 2014 - Amazing Geocaching
- ↳ MEGA 2013 - Adventures in Lapland
- ↳ MEGA Finland 2013
- ↳ MEGA Finland 2012
- ↳ MEGA Finland 2011
- ↳ Ulkomaat
- ↳ GeoTourit
- ↳ Työkalut
- ↳ OSM-kartta
- ↳ Travel bugit & geokolikot
- ↳ Kirjanmerkkilistat
- ↳ Mediat
- ↳ Haastekätköt
- ↳ Kätköilyseuraa
- ↳ Etelä-Suomi
- ↳ Keski-Suomi
- ↳ Pohjois-Suomi
- ↳ Itä-Suomi
- ↳ Länsi-Suomi
- Offtopic
- ↳ Vain taivas rajana
- ↳ Roskis
- ↳ Sodat
- ↳ Geocaching Live