Miten saan muutetuksi X ja Y koordinaatit sellaiseen muotoon, että GPSr ymmärtäisi?
Olen selannut kaikki keskustelut läpi ja en ole apua löytänyt. Varmasti jossain on muutos ohjelma, mutta missä?
Sain kaupungin maanmittausteknikolta tällaiset koordsit, kun kysyin yhtä laskennallista paikkaa ja ensimmäisen kätkön tekeminen ei onnistu ilman että saan ne muutettua "normaaleiksi". Vai pitäisikö tehdä heti mysteeri???
Koordinaatit ovat muotoa X: 100321.123 ja Y: 76112.123
Apua odotellen
-TUUTI-
X ja Y koordinaatit
Re: X ja Y koordinaatit
Aika oudoilta näyttävät. Kysypä sieltä, mikä koordinaattijärjestelmä on kyseessä.
Video meliora proboque deteriora sequor.
Re: X ja Y koordinaatit
Onkohan kyseessä jonkin kaupungin omasta koordinaatistosta?
Tällöin tästä voisi olla apua.
Tästä aihestahan on jo yksi mysteeri
Tällöin tästä voisi olla apua.
Tästä aihestahan on jo yksi mysteeri
"Jokaisen oikein rakennetun pojan tekee joskus vastustamattomasti mieli etsiä kätkettyä aarretta."
Mark Twain: Tom Sawyerin seikkailut
Mark Twain: Tom Sawyerin seikkailut