Sivu 1/1
					
				Kätkökuvaus lähteenä
				Lähetetty: Ti 06.09.2011 8:22
				Kirjoittaja Noyboy
				Kätkön 
Kohtaaminen kuvausta käytetty 6.9.2011 ilmestyneen ESS lehden jutussa. Eli melko mainio kuvaus, kun lähteeksi kelpaa. Kätkökin on mainio.
 
			
					
				Re: Kätkökuvaus lähteenä
				Lähetetty: Ti 06.09.2011 20:49
				Kirjoittaja Suvetassu
				Julkinen media on alkanut käyttämään Geocaching.com:n sivustoa varmana tietolähteenään.
Nimittäin tänään Etelä-Suomen Sanomat uutisoivat suurin otsikoin: "
Piileskelevä desantti surmasi poliisin".
Olivat saaneet kummasti jutun juurta Tiia2:n luomasta kätkökuvauksesta. Google kun oli alkanut kertoa aivan kummia.
http://coord.info/GC2FDCC 
Kyseinen lehtijuttu päättyi seuraavaan viralliseen sävyyn: 
"Tapauksesta kerrotaan geokätkentäsivusto geocaching.comin artikkelissa, jonka lähteet ovat: Vesa Satamo: Poliisikunnan uhri isänmaalle 1939-1945, Arvo Laajarinne: Osuma, Marjo Tossavainen: Täällä on oikea Amerikka, poliisi Lahdessa 1878-2003."
Kyseinen yli puolensivun lehtijuttu esitteli Hollolan Soltinjärven luontoa ja paikallista tapahtumaa kätköselosteen muodossa.
PS. Mitenköhän ne tekijänoikeudet menikään kun Tiia2:a ei ollut listassa mainittu laisinkaan?  

  Jokatapauksessa voimme kaikki olla ylpeitä Tiia2:n luomasta kätkökuvauksesta tai "artikkelista" ihan miten vain. Pitääkin lähteä käymään tällä purkilla kun oli luotu niin mielenkiintoinen kätköartikkelikin.
 
			
					
				Re: Kätkökuvaus lähteenä
				Lähetetty: Ti 06.09.2011 21:15
				Kirjoittaja Suvetassu
				Noyboy laittoikin hyvää todistusaineistoa, sekä kohensi entisestään mielihalujani kyseisellä kätköllä käyntiin fyysisesti.